Rise of Ra

Rise of Ra
 • Ideja
 • Graphics
 • Audio
 • Bonus features
4.4
Sending
User Review
0 (0 votes)

Luaj Rise of Ra Falas!

Luaj me ekran të plotë

Shtyp “Esc” për të hequr ekranin e plotë

Sloti Rise of Ra u zhvillua nga ofruesi i softuerit EGT dhe lojtarët nuk duhet ta ngatërrojnë atë me slotin e mirënjohur Book of Ra të prodhuar nga Novomatic. Sidoqoftë, lojtarët do të vërejnë se ka ngjashmëri kur bëhet fjalë për simbolet e përdorura si në lojërat slot ashtu edhe në temën kryesore. Gjithsesi, slot-i Rise of Ra dallohet falë veçorive të tij argëtuese dhe një çmimi të parë me katër nivele që mund t’ju ndihmojë të rrisni ndjeshëm fitimin tuaj.

Ra është mbretëresha egjiptiane e diellit, në rast se keni qenë kurioz. Ra ishte një nga perënditë më domethënëse në fenë dhe mitologjinë egjiptiane; zakonisht përshkruhet me një kokë skifteri dhe diellin sipër.

Është një slot që përbëhet nga pesë kolona dhe tre rreshta dhe ka 15 linja pagese. Në mënyrë tipike për shumicën e lojërave slot, Rise of Ra ka gjithashtu një opsion për luajtje automatike. Ai i lejon lojtarët të konfigurojnë një lojë rrotullimi automatike që mund ta çaktivizojnë në çdo kohë.

RTP e lojës së kazinosë online në fjalë është 95,97 %, dhe paqëndrueshmëria klasifikohet si mesatare-e lartë, duke lënë të kuptohet se loja ka shumë dinamikë dhe intensitet. Ata që e pëlqejnë këtë lloj loje duhet patjetër të provojnë të rrotullojnë bobinat.

Grafika

Grafikat në slotin Rise of Ra nuk janë sigurisht më modernet në botë. Megjithatë, thjeshtësia e tyre ka mundësuar kryesisht paraqitjen e thjeshtë të kësaj teme historike. Simbolet në slot shfaqen shumë qartë dhe saktë duke përdorur efektin e animacionit që jep një përshtypje mjaft të fortë. Ngjyrat nuk janë shumë të forta dhe nuk do të irritojnë lojtarët pas një loje të gjatë; kështu që përshtypja e përgjithshme është shumë e mirë. Në çdo rast, grafikat në Rise of Ra nuk janë aq revolucionare, por ato me siguri bëjnë pikërisht atë që ju nevojitet kur bëhet fjalë për lojëra elektronike në internet.

Audio

Ashtu si në rastin e grafikës, sloti Rise of Ra nuk sjell asgjë epokale për sa i përket zërit, gjë që nuk është parë kur bëhet fjalë për slotet e EGT. Rrotullimi shoqërohet nga një tingull mekanik i njohur; kështu është melodia kur uleni në një kombinim fitues. Meqenëse nuk ka risi që mund të befasojnë lojtarët kur bëhet fjalë për tingullin, efektet e zërit në këtë slot ndoshta do të jenë paksa monotone pas një kohe.

Rise of Ra

Simbolet e pagesës të Rise of Ra

 • Gjithsej janë 13 simbole në slotin Rise of Ra. Të gjitha këto simbole janë të një lloji dhe bazohen në histori.
 • Arka e thesarit ofron të njëjtat çmime, por kjo gjithashtu paguan nëse ulni në dy simbole, kështu që mund të merrni x2 të bastit tuaj.
 • Skeptri dhe statuja e qenit paguajnë x125 bast tuaj për pesë simbole.
 • Për pesë që përputhen, Syri i Horusit dhe maska e artë e Faraonit do të paguajnë deri në 250 x250 të aksioneve të linjës.
 • Nëse arrin të marrësh pesë nga hieroglifet në një linjë, do të marrësh 400 herë bast të linjës.
 • Një Faraon dhe gruaja e tij janë simbolet me pagesat më të mëdha. Për 2, 3, 4 ose 5 simbole që përputhen në një linjë pagese, ju mund të fitoni x2, x25, x125 ose x750 bastin tuaj të linjës.
 • Do të merrni gjithashtu x7500 nëse keni pesë simbole shpërndarjeje dhe x30 për dy simbole shpërndarjeje.
 • Simboli Wild mund të paguajë deri në 10,000 herë bastin tuaj për pesë të egra në një linjë aktive.

Veçorit e Rise of Ra Bonus

Jackpot progresiv

Tipari shumë fitimprurës i bonusit të kartave Jackpot Mystery aktivizohet rastësisht gjatë lojës bazë. Ky është një çmim i parë me katër nivele që paguan bujarisht. Një kostum i ndryshëm karte përdoret për të simbolizuar çdo nivel.

Vlerën më të ulët të xhekpotit e kanë klubet, të ndjekura nga diamantet, zemrat dhe lopatat, të cilat përfaqësojnë përkatësisht nivelin e dytë, të tretë dhe të katërt. Gjatë këtij raundi bonus, ju duhet të zgjidhni tre simbole të kostumit të letrave që përputhen nga një kuvertë me dymbëdhjetë letra të kthyera nga poshtë. Kur ta bëni këtë, do t’ju jepet çmimi i jackpot-it që korrespondon me kostumin e zbuluar.

Rrotullime Falas

Gjatë lojës tuaj Rise of Ra, mbani një sy për simbolet Scatter të lojës, të cilat kërkohen për të aktivizuar funksionin Rise of Ra Rrotullime falas. Kur tre ose më shumë simbole Scatter shfaqen në bobina, ky modalitet aktivizohet dhe do t’ju jepen 15 rrotullime falas. Për më tepër, të gjitha fitimet që fitoni gjatë kësaj modaliteti kanë një shumëzues x3. Kjo mënyrë gjithashtu mund të riaktivizohet. Pra, ju mund të merrni 15 rrotullime falas nëse zbarkoni në tre shpërndarje.

Simboli Wild i lojës mund të zëvendësojë simbolet e rregullta në bobina dhe t’ju ndihmojë të fitoni më shumë para. Për më tepër, kur zëvendësohet, simboli Wild dyfishon fitimet.

Rise of Ra

Karakteristika e kumarit

Si në çdo slot të krijuar nga EGT, Rise of Ra ka një veçori kumari. Funksioni i kumarit ju lejon të dyfishoni fitimet tuaja, ose nëse jeni të pafat, të humbni gjithçka. Pasi të arrini në një kombinim fitues, do t’ju paraqitet një opsion për të luajtur bixhoz ose për të mbledhur fitime. Nëse zgjidhni të luani kumar, do të hapet një mini-lojë ku duhet të parashikoni ngjyrën e kartës. Ju mund të zgjidhni midis të kuqes dhe të zezës dhe çmimet tuaja do të dyfishohen nëse parashikoni saktë. Do të keni gjithashtu mundësinë të dyfishoni shumën e dyfishuar duke parashikuar një kartë tjetër. Sidoqoftë, do të humbisni gjithçka nëse e parashikoni gabimishtë.

Rise of Ra në celularë

Kjo lojë kazino është zhvilluar nga EGT për t’u luajtur në çdo pajisje, nga një smartphone në një tablet dhe një IPAD. Si rezultat, ju mund të luani Rise of Ra kudo që të zgjidhni, pavarësisht nga pajisja që ju përdorni.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*