Pragmatic Play është një ofrues softuerësh i vlerësuar me çmime për lojërat e kazinosë dhe është një nga më të rinjtë në industri. Kompania u themelua në vitin 2015 në Maltë, dhe tani ka edhe zyra në Ishullin e Manit dhe Gjibraltar. Edhe pse nuk kanë qenë pjesë e kësaj industrie për dekada, si disa nga ofruesit më të njohur të softuerit, ata u bënë shpejt një pjesë e pazëvendësueshme e industrisë.

Pragmatic Play arriti të marrë dy licencat më të rëndësishme në botën e lojërave, licencën nga Komisioni i Kumarit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës. Marrja e këtyre licencave nuk është një gjë e lehtë për t’u bërë. Kompania dhe lojërat e tyre kalojnë nëpër shumë testime dhe kontrolle në mënyrë që në fund të jetë e garantuar drejtësia dhe besueshmëria.

Në ofertën e tyre, ata kanë më shumë se 150 lojëra elektronike HTML, lojëra tavoline, letra gërvishtëse, video poker, lojëra bingo. Shtesa më e re është portofoli i tyre i lojërave të kazinove live. Kazinoja e tyre live u lançua në vitin 2019 dhe u licencua nga rregullatori rumun, ku studioja e tyre më moderne u ndërtua me 43 tavolina.

Portofoli i Lojërave Pragmatike të Play

Përveç portofolit të tyre të lojërave të mahnitshme, Pragmatic Play është ofruesi që arriti të rrisë përvojën e klientëve duke lëshuar mjete të gamifikimit të njohura si Pragmatic Play Enhance. Është një përzgjedhje e veçorive të marketingut dhe lojërave që veprojnë si një shtesë në portofolin e përmbajtjes premium të kazinosë së Pragmatic Play. Pragmatic Play e projektoi këtë për të rritur përvojën e lojtarit, për të ofruar vlerë të shtuar dhe për të krijuar eksitim të pandërprerë të lojërave. Disa nga funksionalitetet janë turnetë në lojë, ulje çmimesh, bonuse falas në raunde, bonuse pa raunde numërimi mbrapsht dhe bonuse falas për karta.

Lojëra me slot

Zgjedhja e lojërave slot nga Pragmatic Play është deri tani më e shumta në portofolin e tyre. Ata kanë lloje të ndryshme lojëra slot, modele të freskëta lojërash që asnjë ofrues tjetër nuk i mbulon. Ndërsa janë të fokusuar në rritje, edhe më shumë, ata priren të nxjerrin tituj të rinj çdo muaj, duke zgjeruar portofolin e tyre për të përmbushur nevojat e çdo lojtari.

Disa nga lojërat elektronike të njohura janë seria John Hunter, në të cilën eksploruesi nis një udhëtim duke kërkuar një aventurë të re. Aktualisht, ka 5 tituj në seri, si  John Hunter and the Aztec Treasure; Da Vinci’s Treasure, John Hunter and the Tomb of the Scarab Queen; John Hunter and the book of Tut and John Hunter and the Mayan Gods.

Në vitin 2020, Pragmatic Play lëshoi gjithashtu slotin e tyre të parë të markës bazuar në serialin televiziv Netflix, Peaky Blinders. Me grafikë dhe tinguj të mrekullueshëm, ata bënë vërtet një punë të shkëlqyeshme dhe ndoshta duhet të krijojnë më shumë lojëra elektronike të markave, pasi ky u bë një nga më të luajturit shumë shpejt.

Sidoqoftë, lojërat që vërtet e vendosin ofruesin ndër ofruesit kryesorë të softuerit janë lojërat Drops & Wins. Është një koncept që përfshin mjetet e Enhance me performancën më të mirë, uljet e çmimeve dhe turnet. Turnetë zhvillohen për shtatë ditë secila, duke ofruar shumë çmime në para për fituesit me fat. Por, nuk do t’ju duhet të prisni deri në fund të turneut për të fituar një çmim, sepse falë veçorisë së rënies së çmimeve, çmimet “bien” çdo ditë, gjatë gjithë ditës.

Portofoli i tyre i lojërave slot nuk do të ishte i plotë pa lojëra slot Jackpot. Edhe pse nuk ka shumë lojëra slot jackpot progresive dhe shumat e jackpot-eve nuk janë aq të larta sa lojërat e jackpot-it nga disa ofrues të tjerë, titujt që ata kanë janë argëtues, me veçori të shkëlqyera bonusi dhe jackpot progresiv si tërheqjen kryesore. Si, Wolf Gold, i cili është një nga lojërat slot më të njohura. Jo vetëm që slot-i është pjesë e lojërave Drops & Wins, por gjithashtu ka një raund bonus jackpot me tre jackpot të mundshëm.

Popular Slots

  • Peaky Blinders
  • Juicy Fruits
  • Voodoo Magic
  • Return of the Dead
  • Jungle Gorilla

Popular Drops & Wins

Jackpot Slots

  • Great Rhino
  • Chilli Heat
  • Fire 88
  • Caishen’s Gold
  • Diamond Strike

Lojëra të tjera

Koleksioni i tyre i lojërave të tavolinës përbëhet nga vetëm disa lojëra, gjë që është e kuptueshme pasi ato janë përqendruar në lojërat slot pjesë të veçorive Pragmatic Play Enhance. Ata kanë Roulette Classic, Classic Baccarat, Blackjack Amerikan dhe Blackjack Multihand, të cilat të gjitha janë të dizajnuara në mënyrë perfekte. Ata nuk kanë ende lojëra pokeri, por kanë lojën më të njohur të pokerit me video, Jacks or Better.

Several scratch cards are also part of their games portfolio, with different themes and great prizes. There is also the new kind of bingo experience with 75 Ball, 80 Ball and of course 90 Ball Bingo rooms. The bingo games offer all the key features that players expect in bingo, with customizable UI. Many online casinos offer the Pragmatic Play bingo games that are available to play on mobile and desktop.

Pragmatic Play Live Kazino

Shtesa më e re është seksioni Live Casino nga Pragmatic Play. Studio e tyre më e fundit Pragmatic Play Live u hap në prill 2019 në Bukuresht, Rumani. Që në fillim, qëllimi i tyre ishte të krijonin një përvojë Live Casino që nuk ofrohej në treg nga ofruesit e tjerë. Duke dëgjuar nevojat e lojtarëve dhe kazinove, ata shpërndanë një produkt për të kënaqur të gjitha nevojat e tyre. Me tregtarët e trajnuar dhe transmetimin e videos me cilësi të lartë, lojërat e tyre të drejtpërdrejta të kazinosë ndihen mjaft reale.

Aktualisht, ata kanë mbi 40 lojëra kazino live që janë më të luajturat në botën e online kazinove. Për shembull, në portofolin e ruletës live, ka shumë variante të ndryshme të lojës, si Ruleta klasike, Ruleta automatike, Ruleta me shpejtësi.

Zgjedhja e Blackjack përbëhet nga lojëra të shumta, variante të ndryshme blackjack, me aksione të ndryshme për t’u shijuar nga lojtarët e avancuar, por edhe nga fillestarët. Lojërat pragmatike të luajtjes së blackjack live përfshijnë Blackjack Classic, One Blackjack, · Blackjack Azure, Blackjack Italian etj.

Seksioni i kazinosë live nuk do të ishte i plotë pa lojërat Baccarat. Pragmatic Play ka shumë tavolina Classic Baccarat, me aksione dhe opsione të ndryshme. Gjithashtu, ato përfshinin lojëra Speed Baccarat, Mega Sic Bo dhe Mega Wheel.