EGT Interactive është një ofrues softuerësh që i shërben ekskluzivisht tregut iGaming. Kompania u themelua në vitin 2002 si një degë e EGT (Euro Games Technology). Kompania bazë fokusohet në zhvillimin, prodhimin, shitjen dhe mbështetjen teknike të një game të larmishme produktesh në industrinë e lojrave. Si ekspertë në lojërat e kazinove me bazë tokësore, EGT krijoi filialin EGT Interactive për të sjellë ekspertizë në botën e lojërave në internet.

Loja e parë slot që ata lëshuan, Gladiator, ishte vetëm një hap drejt rritjes së tyre të suksesshme. Tre vjet më vonë, kompania prezantoi disa lojëra të tjera të saj dhe u bë pjesë e industrisë së kazinove në internet. Në vitet që pasuan, kompania u rrit me shpejtësi dhe u bë një nga liderët në fushën e krijimit të softuerit për kazinotë online.

Licenca e parë që ata morën ishte nga Bordi Bullgar i Lojërave, në vitin 2002. Ndërsa kompania u rrit, ata morën disa licenca më të rëndësishme. Licencat e njohura ndërkombëtarisht nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Licenca Curacao eGaming. Më në fund, në vitin 2016, ata patën një licencë edhe nga Zyra Kombëtare e Lojërave të Fatit në Rumani. Lojërat e tyre janë të disponueshme në mbi 80 vende në Evropë, Afrikë, Azi, Amerikën e Jugut dhe të Veriut. Për këtë arsye ata hapën zyra në të gjithë botën, por selia mbeti në kryeqytetin e Bullgarisë, Sofje. Në ditët e sotme, EGT punëson mbi 2100 njerëz nga e gjithë bota.

Në rishikimin tonë, mund të lexoni për llojet e lojërave që ata zhvilluan, ato më të njohurat dhe ku mund të gjeni lojëra EGT në internet.

Portofoli i Lojërave Interaktive EGT

Siç u përmend më lart, EGT janë ekspertë në lojërat e kazinove, por ata transferuan me sukses njohuritë e tyre në botën e kazinove online. Cilësia e qëndrueshme dhe përqindja tërheqëse e kthimit te lojtari është ajo që i tërheq lojtarët të zgjedhin lojërat e EGT. Të gjitha ato janë ekzekutuar në Flash, duke e bërë atë të disponueshme në desktop, por ka edhe një sërë lojërash që janë gjithashtu të disponueshme për iOS dhe Android.

Lojëra Slot interaktive EGT

EGT është më i njohur për lojërat e saj slot që karakterizohen nga një pamje e këndshme, kontrolle dhe cilësime të lehta me një gamë të gjerë temash të ndryshme që përfshijnë fruta, histori, trillime dhe përralla.

Koleksioni i tyre me lojëra elektronike me temë frutash është ndoshta më i luajturi, veçanërisht koleksioni “djeg” dhe koleksioni “hot”. Për shembull, loja slot Burning Hot ka disa variante, me 5, 20, 40 dhe 100 linja pagese. E njëjta gjë vlen edhe për lojërat slot Super Hot ose lojërat slot Flaming Hot. Të gjitha këto janë krijuar një seri lojërash, secila me një numër të ndryshëm linjash pagese dhe veçori bonusi, por të njëjtin lojë. Dhe pjesa më e rëndësishme, të gjithë kanë jackpote progresive të bashkangjitura.

Një tjetër koleksion interesant i lojërave slot është Dice Slots, me tituj të tillë si Egypt Dice, Book of Dice, Haloween Dice etj. Këto lojëra slot kanë një numër të ndryshëm linjash dhe kanë veçorinë mahnitëse të Rrotullimeve Falas.

Të gjitha lojërat mbështesin veçorinë Jackpot Cards, xhekpotin progresiv misterioz me katër nivele të EGT. Xhekpoti vjen si një lojë bonus që mund të aktivizohet rastësisht me çdo rrotullim. Kjo veçori është një nga arsyet pse lojtarët tërhiqen nga lojërat EGT.

Përveç veçorisë së bonusit të kartave Jackpot, ka edhe lojëra elektronike që shfaqin lojën e bonusit Egypt Quest. Është një veçori bonus me katër nivele që i jep lojtarit 8 rrotullime falas të Egypt Quest. Lojërat që kanë këtë veçori janë përmendur më poshtë, së bashku me disa lojëra slot të tjera të njohura.

Slot lojëra të Egjiptit

 • Rise of Ra
 • Burning Hot
 • 20 Super Hot
 • Halloween
 • Circus Brilliant
 • Egypt Sky

Slote të famshme

 • Mythical Treasure
 • Lucky Wood
 • Grace of Cleopatra
 • Zodiac Wheel
 • 20 Super Hot

Slote Jackpot

 • 2 Dragons
 • 5 Dazzling Hot
 • Halloween
 • Amazons’ Battle
 • Age of Troy Scarab

Lojëra të tjera

Koleksioni i lojërave slot është pa dyshim mjaft i gjerë, por numri i lojërave të pokerit në tavolinë është mjaft e vogël. Në fakt, ata nuk kanë asnjë variant blackjack në portofolin e tyre, gjë që është disi zhgënjyese pasi blackjack është një nga lojërat më të luajtura në tavolinë. Meqenëse ka vetëm disa lojëra tavoline, nuk ka asnjë platformë specifike të kazinosë live EGT për momentin.

Gjithsesi, për ata që pëlqejnë të luajnë ruletë, EGT ka disa opsione interesante, Ruletën Evropiane dhe Ruletën Dinamike të Tabelës së Pagave që mund t’i luani në kohë reale, si pjesë e lojërave të tyre të drejtpërdrejta të kazinosë. Këto lojëra përmbajnë lojën bonus Jackpot Cards, e cila rrit shanset tuaja për të fituar një pagesë të mirë.

Për sa u përket lojërave video poker, EGT lëshoi 4 of a Kind Bonus Poker, 4 of a Kind Double Bonus Poker, Jacks or Better, Joker Poker. Së fundmi, ekziston edhe një lojë Keno Universe që mund ta provoni në kazino Betwinner.

Kazinotë Interaktive Online EGT

Lojërat EGT janë të disponueshme në mbi 80 vende, kështu që ekziston një mundësi e madhe që t’i gjeni lojërat e tyre pothuajse në çdo kazino online. Megjithatë, ne rekomandojmë një çift, që mendojmë se do të ishte më i miri për ju nëse dëshironi të provoni lojëra të zhvilluara nga EGT.

Për shembull, kazino 1xBet ka një përzgjedhje të madhe të lojërave EGT, ndoshta pothuajse çdo lojë që ata kanë lëshuar gjatë viteve. Ju mund të luani lojëra slot, video poker, ruletë dhe lojëra keno nga EGT. Për më tepër, ata kanë një ofertë të mrekullueshme mirëseardhjeje për klientët e rinj. Për çdo klient të ri, ata ofrojnë një paketë mirëseardhjeje deri në 1500 € plus 150 rrotullime falas, të ndara midis 4 depozitave të para. Për më shumë informacion rreth kazinosë, mund të lexoni rishikimin tonë të kazinosë në internet 1xBet.

Një tjetër kazino që ne rekomandojmë është kazino online Gunsbet me mbi 2500 lojëra slot të disponueshme në internet, duke përfshirë lojëra elektronike EGT. Ata gjithashtu kanë një ofertë shumë të mirë mirëseardhjeje për lojtarët e rinj, një bonus mirëseardhjeje 100% deri në 300 EUR dhe 100 rrotullime Falas. Kjo ofertë është një mënyrë e shkëlqyeshme për ju që të provoni lojërat slot EGT dhe ndoshta të fitoni një çmim të parë.

Ne ju rekomandojmë gjithashtu të lexoni komentet tona të kazinosë në internet, përpara se të vendosni se cilën kazino online të zgjidhni. Por një gjë është e sigurt, të gjitha kazinotë në listën tonë të kazinove të rekomanduara janë të sigurta dhe të besueshme.