Endorphina është një nga ofruesit e softuerëve të mirë-vendosur në industrinë e online kazinove. Kompania është themeluar në vitin 2012, në Pragë, Republika Çeke.

Endorphina është një ofrues softuerësh B2B që përdoret nga disa prej operatorëve më të suksesshëm të iGaming. Lojërat Endorphina janë të disponueshme në online kazino të ndryshme për shkak të partneriteteve me disa platforma të lojërave të fatit online dhe zhvillues softuerësh, duke përfshirë SoftSwiss, iGamingPlatform, BetConstruct dhe të tjerë.

Ndryshe nga kompanitë e tjera të lojërave online që krijojnë një shumëllojshmëri lojërash dhe zgjidhjesh softuerësh, Endorphina fokusohet vetëm në lojëra slot. Duke qenë të fokusuar në lojëra slot, ata krijojnë produkte me cilësi të lartë që janë të dallueshme nga ato që ofrojnë ofruesit e tjerë të lojërave. Endorphina tashmë ka bërë një emër për veten për shkak të lojërave slot të saj shumë mbresëlënëse të videove, të cilat janë të mbushura me veçori moderne, grafika tërheqëse vizualisht dhe bonuse dhe veçori novatore që i veçojnë ato nga konkurrenca.

Operacionet e Endorphina Limited rregullohen nga Autoriteti i Lojërave të Maltës nën licencën MGA/B2B/404/2017 dhe nga Zyra Kombëtare Rumune e Lojërave të Fatit (ONJN). Për më tepër, softueri Endorphina është testuar dhe certifikuar për besueshmëri dhe integritet nga iTech Labs dhe GLI. Këta laboratorë kryejnë kontrollet e tyre në mënyrë që një lojtar të jetë i sigurt se slot-i online është njëkohësisht argëtues dhe i drejtë.

Endorphinan Awards
Endorphinan Awards

Ndër vite kompania ka fituar shumë çmime, dhe ne do të përmendim vetëm disa prej tyre. Slots Guide e quajti The Ninja dhe Satoshi’s Secret si lojëra slot të Zgjedhjes së Reader në 2015, dhe Endorfina u emërua Zhvilluesi më i mirë i Sloteve në online në të njëjtin vit. Përveç kësaj, në vitin 2015, kompania mori çmimin Produkti i Vitit nga Entertainment Arena Expo. Endorphina fitoi slotin më të mirë në online në Login Casino Awards në 2019 për lojën slot Mystery of Eldorado.

Lojërat Endorphina

Numri i lojërave që ka zhvilluar Endorphina nuk është aq i madh sa disa nga ofruesit e tjerë të softuerëve të njohur si NetEnt ose Microgaming, por kur bëhet fjalë për cilësinë, ato sigurisht që janë ndër më të mirat. Për fat të mirë për lojtarët, lojërat në portofolin e tyre variojnë nga lojëra slot të thjeshta me 3 rrotulla me një numër të kufizuar linjash pagese deri te slot-makinat më komplekse me bonuse të mrekullueshme, shumë inovative, pamje vizuale mahnitëse dhe grafika të shkëlqyera.

Ka mbi 90 lojëra slot në portofolin e tyre për momentin dhe ata vazhdojnë të shtojnë të reja çdo muaj. Lojërat slot nga Endorphina mbulojnë një gamë të gjerë temash të ndryshme, nga një udhëtim nënujor deri tek udhëtimet virtuale prapa në kohë në Egjiptin e lashtë. Të gjithë lojtarët do të gjejnë padyshim një temë dhe veçori për t’iu përshtatur stilit të tyre.

Temat dhe grafika e lojërave janë padyshim tërheqëse, megjithatë, ka një arsye tjetër pse lojtarët i duan lojërat slot. Të ardhurat afatgjata vijnë nga matematika solide që i mban lojtarët të angazhuar. Matematika dhe algoritmet pas të gjitha lojërave janë vazhdimisht të besueshme. GLI testoi plotësisht lojërat e tyre në 2019, duke garantuar sjellje dhe matematikë të qëndrueshme dhe të provuar. Falë shumëllojshmërisë së veçorive emocionuese dhe mundësive të lojërave të fatit, lojërat e Endorphina pëlqehen si nga fillestarët që sapo kanë filluar të zhyten në botën e kazinove online ashtu edhe nga High Rollers që preferojnë të bastojnë dhe të fitojnë shumë.

Shumica e lojërave të Endorphina janë të disponueshme në dy versione: Flash dhe celular. Në ditët e sotme, shumica e zhvilluesve të lojërave krijojnë lojëra drejtpërdrejt për lojtarët celularë duke përdorur teknologji të tilla si HTML5. Endorphina bën të njëjtën gjë, por ata gjithashtu bëjnë versione Flash të lojërave të tyre për përdoruesit e desktopit, me kontrolle të ndryshme, por, natyrisht, karakteristika identike dhe matematikë të lojës.

Slotet më të njohura nga Endorphina

Endorphina kryen kërkime tregu për të identifikuar temat që janë në kërkesë të lartë ose që mungojnë në komunitetin e lojërave kompjuterike dhe për të cilat lojtarët janë të interesuar. Siç u përmend më parë, edhe pse lista e lojërave është e ngushtë, diversiteti nuk është problem.

Lojëra slots me temë frutash

Ata kanë lojëra slot në çdo temë të mundshme. Për shembull, lojërat slot të njohura me temë frutash janë pjesë e portofolit të tyre me tituj si 7 Bonus Up, Sugar Glider; Fresh Fruits, Hell Hot 100 dhe seria Lucky Streak

Seritë e lojërave slot Lucky Streak përbëhet nga Lucky Streak 1, Lucky Streak 2 dhe Lucky Streak 3. Slotet paraqesin një përzierje verbuese frutash me lëng dhe flakë flakëruese në HD me cilësi të lartë, duke i dhënë temës klasike një përditësim të lëmuar. Ndjenja retro e këtyre sloteve 3×3 i tërheq si të sapoardhurit ashtu edhe adhuruesit e vjetër të makinave të frutave. Pas një fitoreje, simbolet shpërthejnë në flakë dhe lojërat në seri përfshijnë lojëra me shpërndarje, të egra dhe me rrezik.

Lojëra slots me temë Horor

Slotet me temë tmerri janë ndoshta më të luajturat, pasi animacionet sjellin një përvojë të mahnitshme. Kazinotë që ofrojnë lojëra Endorfina me siguri do të kenë Voodoo, The Vampires dhe 100 Zombies. Por, ne do t’ju rekomandojmë të provoni Dia De Los Muertos.

Lojë slot Dia de Los Muertos është frymëzuar nga Dita e të Vdekurve. Është një festë tre-ditore në Meksikë ku njerëzit ndajnë dashurinë e tyre dhe bëjnë respekt për paraardhësit e tyre. Është një lojë slot 3×3, me veçori rrotullimesh falas që aktivizohet nëse zbarkoni në 3 shpërndarje.

Endorphina DIA DE LOS MUERTOS SLOT GAME

Lojëra slot me temë orientale

Lojëra slot me temë orientale janë goxha unike, pasi jo shumë ofrues po nxjerrin tituj si Geisha, Sushi, Mongol Treasures, Goddess of War dhe Ninja jonë e preferuar. Spiunazhi, infiltrimi, sabotimi dhe teknikat luftarake krijojnë një atmosferë filmi me skena aksion. Loja e slotit Ninja përmirësohet nga të egra, shpërndarje dhe rrotullime falas. Një nga pikat kryesore të kësaj slot linje me 5 rrotulla, me 20 pagesa është shfaqja e Black Ninja të animuar me madhësi të plotë, e cila rezulton në një shpërthim simbolesh.

Lojëra elektronike me tematikë aventurë

Më të shumtat në portofolin e lojërave të Endorphina janë lojërat slot me temë aventure. Nëse keni luajtur ndonjëherë në një kazino online, ju ndoshta njihni disa prej tyre si Windy City, Safari, Buffalo 50, Around the World etj.

Brenda kësaj kategorie është edhe slot-loja me çmime Mystery of Eldorado. Mystery of Eldorado u votua slot më i mirë online në Login Casino Awards dhe me një arsye të mirë. Të luash këtë lojë është emocionuese, jo vetëm sepse bashkohesh me gjahtarin e thesarit nëpër xhunglën e Amazonës për të gjetur tempullin e artë. Ajo që e dallon atë nga titujt e tjerë me tematikë të ngjashme në treg është sekuenca e lojës, e cila është shumë më tërheqëse, për të mos përmendur veçoritë unike që janë të ngulitura në të.

Lojëra slots unike

Në kategorinë e lojërave slot unike janë të gjitha ato të krijuara nga dizajnerët krijues të Endorfina, por ato nuk mund të vendosen në asnjë kategori tjetër tematike.

Një prej tyre është Taboo, një slot me temë për të rriturit me një temë provokuese që bazohet në komunitetin e çuditshëm BDSM. Loja Triskele Wheel Bonus dhe Loja Red Room Bonus mund të sjellin vërtet fitime të larta, për ata me fat.

Taboo Slot game by Endorphina

Sekreti i Satoshi ka një temë me të cilën disa lojtarë mund të jenë në gjendje të lidhen. Në këtë slot me temë hakerimi të frymëzuar nga kriptovalutat dhe kodimi, lojtarët hyjnë në një botë të kodit binar dhe bitcoin. Në vitin 2015, slot-i mori gjithashtu Çmimin e Zgjedhjes së Lexuesve të Slots Guide.