Book of Dead

Book of Dead
  • Ideja
  • Grafika
  • Audio
  • Bonus
4.3
Sending
User Review
0 (0 votes)

Luaj Book of Dead Slot FALAS

Luaj me ekran të plotë

Shtyp “Esc” për të hequr ekranin e plotë

Megjithëse ka shumë lojëra elektronike të bazuara në Egjiptin e Lashtë, Book of Dead është një nga lojërat elektronike më të njohura në dispozicion. Edhe pse Play’n GO publikoi Book of Dead në vitin 2014, ai i ka rezistuar kohës. Lojtarët mund ta gjejnë këtë lojë të ngjashme me Book of Ra, megjithëse Book of Dead është një lojë shumë më superiore.

Sloti i Book of Dead është vendosur në botën e krimit mitik të Egjiptit të Lashtë. Ai tregon historinë e Rich Wilde, protagonistit të lojës slot Book of Dead, i cili po kërkon thesare në një piramidë egjiptiane. Përveç imazhit të personazhit kryesor, bobinat kanë simbole magjepsëse si faraonët dhe feniksët. Është një lojë e mrekullueshme që do t’ju argëtojë për një kohë të gjatë.

Video sloti i Book of Dead ka pesë rrotulla, tre rreshta dhe dhjetë linja pagese. Thjeshtësia e slotit është për faktin se gjithmonë mund të shihni se nga vijnë fitimet tuaja.

Kur jeni duke kërkuar për një lojë slot kazino, ka një gjë që duhet të dini – pragu i kazinosë dhe RTP e lojës. RTP është një masë se sa fitimprurëse është një lojë për personin që luan. Në këtë rast, RTP e Book of Dead është 96.21%, që do të thotë se pragu i kazinosë është vetëm 3.79%. Kjo e bën slotin një nga lojërat më të paguara gjithandej.

Grafika

Play’n GO është i njohur për krijimin e lojërave me grafikë të jashtëzakonshme. Kjo është e qartë nëse shihni slotin e Book of Dead. Sado të përpiqeni, nuk mund të gjeni asnjë të metë në dizajnin vizual të Book of Dead; nga mënyra se si paraqiten simbolet e deri te përshtypja e përgjithshme që krijon. Nuk ka komponentë të panevojshëm për të shpërqendruar lojtarët në ndonjë nga përfaqësimet e simboleve, të cilat tregohen të gjitha me ngjyra të qarta kristal.

Audio

Audio dhe grafika janë të lidhura në mënyrë të pandashme. Shumica e lojërave slot kanë një sentiment retro me melodi të shkurtra të mërzitshme që janë përsëritëse dhe irrituese pas një kohe. Book of Deadnuk është i tillë. Ndjenja e Egjiptit të lashtë ngjall kur dëgjon melodinë kryesore të lojës; ndërsa vetë automati gjeneron një tingull intrigues kur rrotullohet. Si rezultat i një fitoreje më të madhe ose më të vogël, gjatësia e melodisë gjithashtu ndryshon; dhe cilësia e përgjithshme e zërit të Book of Dead përmirësohet.

Simbolet e pagesës së Book of Dead

Loja slot përbëhet nga 11 simbole. Ka nëntë simbole bazë, letra nga dhjetë në ACE, maska e Faraonit, Anubis, Osiris, eksploruesi Rich Wilde. Gjithashtu, ekziston simboli Book of Dead i cili është një simbol shpërndarës dhe një simbol wild. Përveç simboleve të kartës dhe Book of the Dead, simbolet e tjera paguajnë edhe kur janë vetëm dy prej tyre në një linjë pagese aktive.

  • Simboli më i paguar është eksploruesi Rich Wilde, i cili paguan x5000 për pesë simbole. Pagesa për dy simbole Rich Wilde të përputhura është x10.
  • Simboli i Faraonit ka një pagesë prej x2000 për pesë simbole që përputhen dhe një pagesë prej x5 për vetëm dy.
  • Simboli i Anubis dhe simboli i Phoenix paguajnë x750 për pesë, ndërsa ata paguajnë x5 për dy që përputhen.
  • Simbolet King dhe Ace paguajnë x150 për pesë nga secili në një linjë aktive pagese; Jack, Queen dhe Ten paguajnë x100.

Së fundi, ekziston simboli Book of Dead, i cili shërben si Scatter dhe Wild në lojë. Si Scatter, ai aktivizon veçorinë e bonusit të Rrotullimeve Falas. Kur simboli shfaqet si Wild, ai mund të zëvendësojë çdo simbol tjetër për të ndihmuar lojtarin të formojë një kombinim fitues. Plus, simboli the Book of Dead shpërblen x200 për pesë të njëjtat.

Karakteristikat e bonusit Book of Dead

Ashtu si Book of Ra, loja slot ka një veçori kumari dhe një veçori rrotullimesh falas.

Simboli i shpërndarjes është shumë i rëndësishëm pasi aktivizon funksionin e rrotullimeve falas. Pra, nëse tre ose më shumë Scatter shfaqen në bobina, ju merrni 10 rrotullime falas.

Kur aktivizohet veçoria Rrotullime Falas, një simbol i rastësishëm zgjidhet si simbol në zgjerim. Sa herë që shfaqet ai simbol, ai mbulon pjesën tjetër të simboleve në atë rrotull. Pjesa më e mirë është se nëse simboli në zgjerim është një simbol me pagesë të lartë, ai mund të sjellë disa fitime të mëdha.

Përveç rrotullimeve falas, Book of Dead, si shumica e lojërave të tjera slot, ofron një veçori kumari. Ky opsion është i disponueshëm kur arrini në një kombinim fitues. Veçoria i jep lojtarit mundësinë për të dyfishuar apo edhe katërfishuar fitimet duke hamendësuar nëse letra tjetër do të jetë e kuqe apo e zezë. Përveç hamendjes së ngjyrës, mund të provoni gjithashtu të hamendësoni kostumin e kartës tjetër. Nëse zgjidhni këtë, ai paguan x4 bastin tuaj nëse e merrni me mend saktë. Opsioni “Gamble” nuk është i detyrueshëm dhe lojtarët nuk duhet ta luajnë atë. Më saktësisht, ata mund të zgjedhin të mbledhin shumën e fituar.

Book of Dead në celular

Ju mund të luani Book of Dead në iPhone, iPad, tablet Android ose çdo tablet tjetër ndërsa jeni në lëvizje, sepse është i optimizuar për pajisjet celulare. Një kazino celular është i përshtatshëm pasi mund ta merrni me vete kudo që të shkoni. Në vend që të humbni kohë në metro ose autobus, tani mund të provoni fatin tuaj në jackpot-et e mëdha.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*