Betsoft Gaming është një ofrues softuerësh që filloi pak më vonë në krahasim me disa nga liderët në industri. Pavarësisht, Betsoft ishte në gjendje t’i arrinte shumë shpejt. Konsiderohet si një lider në krijimin e lojërave slot 3D dhe një nga furnizuesit kryesorë të lojërave të kazinove online. Betsoft Gaming u themelua në vitin 2006 në qytetin e vogël anglez Lytham St. Annes. Tre vjet më vonë ata lëshuan serinë e tyre të parë të lojërave të quajtur Slots3™ e cila përmban lojëra 3D me cilësi të lartë. Në vitin 2011, ata lëshuan ToGo™, një platformë moderne celulare që sjell lojëra interaktive 3D me funksione të plota në një shumëllojshmëri të gjerë pajisjesh. Që atëherë, kompania ka vazhduar të rritet dhe të bëhet më e suksesshme.

Në vitin 2014, Betsoft Gaming fitoi një licencë të klasit 4 nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA) është organi rregullator i vetëm dhe i pavarur përgjegjës për qeverisjen e të gjitha aktiviteteve të lojërave në Maltë, si online kazinove dhe slot kazinove . Kompania që mban licencën është Digital Software Limited.

Ata kanë edhe dy licenca të tjera, njëra është nga Zyra Kombëtare Rumune e lojërave të fatit dhe gjithashtu licenca iGaming nga Curaçao eGaming.

Në vitin 2016, Betsoft Gaming kaloi nga Flash në HTML5 duke zhvilluar platformën Shift™. Është korniza mbi të cilën janë ndërtuar lojërat e mahnitshme të Betsoft. Platforma Shift™ e Betsoft përdor një motor animacioni krejtësisht të ri që funksionon me një shpejtësi shumë më të madhe se platforma origjinale Flash.

Rritja dhe përmirësimi i tyre i vazhdueshëm i ndihmoi ata të fitonin çmime të shumta, veçanërisht në 2018 dhe 2019. Në vitin 2018 ata morën një çmim në kategorinë Mobile Gaming Provider of the Year nga Malta Gaming Awards. Më pas, një çmim për Inovacionin në Softuerin e Kazinosë RNG në 2019 nga EGR B2B Awards.

Portofoli i Lojërave Betsoft

Arsyeja pse vendosëm të bëjmë një rishikim të Betsoft është sigurisht cilësia e lojërave të tyre, ndaj është padyshim një kompani që meriton të jetë ndër ofruesit më të njohur. Edhe pse ata janë të njohur për lojërat e tyre 3D, kompania ofron gjithashtu një gamë të gjerë lojërash të tjera. Portofoli i tyre përfshin variante të lojërave më të njohura të tavolinës dhe video-pokerit, por edhe Mini-Lojëra që mund të integrohen në çdo faqe interneti ose aplikacion.

Lojërat e para të Betsoft u krijuan në Flash dhe ishin të disponueshme vetëm për desktop. Më vonë, ata zhvilluan koleksionin ToGo™ të lojërave celulare, të optimizuara për pajisjet iOS, Windows Phone dhe Android. Lojërat ishin një sukses i plotë pasi lojërat celulare po bëheshin më të njohura dhe linja e tyre e lojërave kishte të gjithë cilësinë dhe detajet e versioneve origjinale të desktopit. Por, përmirësimi i madh filloi kur ata prezantuan platformën e tyre të re të lojërave desktop Shift™, duke u zhvendosur nga Flash në HTML5. Platforma e tyre është e pajtueshme me Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge ose Safari. Shift™ siguron që të gjitha lojërat Betsoft mund të aksesohen në shfletuesit më të njohur të internetit dhe pa nevojën që lojtarët të instalojnë shtojca nga kompani të palëve të treta

Lojërat Slot

Siç u përmend, ata janë liderët në krijimin e lojërave slot 3D, që kur u publikua koleksioni i tyre i parë, Slots3™. Slots3™ është një koleksion i lojërave slots të vërteta të videove 3D me grafika dhe animacione të gjalla e të vërteta kinematografike 3D. Ndërsa lojërat slots në koleksionin Slots3™ Arcade janë të përqendruara në lojën me ndikim të lartë dhe të shpejtë, koleksioni Slots3™ Interactive përmban lojëra slots ku zgjedhjet e lojtarit ndikojnë në rrjedhën e historisë së lojës. Lojërat slots kanë një gamë të gjerë temash, grafika cilësore dhe histori unike.

Karakteristikat kryesore të lojërave slot Betsoft Gaming janë ngjyrat e ndezura, animacioni i ndërlikuar dhe ato kanë RTP më të lartë se shumica e lojërave slots të tjera.

Ndër lojërat slots më të njohura të Betsoft Gaming është Who Spun It, me një RTP prej 97.79%. Ka një histori të shkëlqyer dhe një përparim tërheqës të lojës. Loja përmban rrotullime falas dhe një raund bonus të veçantë, duke u dhënë lojtarëve mundësinë për të fituar më shumë.

Lojërat slot të tjera të njohura janë FaFa Twins, Frankenslot’s Monster, Kawaii Kitty, Sin City Nights etj.

Lojërat slots Progresive Jackpot

Betsoft Gaming ka gjithashtu lojëra slot jackpot progresive. Edhe pse shumat e jackpot-eve nuk janë aq të larta sa jackpot-et e disa ofruesve të tjerë, sërish pagesa është mjaft e mirë për lojtarët me fat. Loja slot Good Girl Bad Girl është loja më e mirë e kazinosë Betsoft Gaming me një jackpot progresiv dhe përqindje kthimi të lojtarëve prej 97,79%. Një Natë në Paris është një tjetër slot i shkëlqyer me një jackpot progresiv dhe shumë veçori bonus; si dhe Tycoons, një lojë slot që mund të luani në kazino online Coinbet24.

Slotfather është një nga lojërat që u publikuan në vitet e para të ekzistencës së tyre. Loja ishte aq e njohur sa ata lëshuan një version tjetër The Slotfather II. Me temën e turmës, loja zhvillohet në Vegas të viteve 1940, një kohë kur kumari u legalizua për herë të parë në Nevada. Është një slot shumë i popullarizuar me 96,60% RTP dhe një jackpot progresiv.

Lojëra të tjera

Asnjë kazino nuk do të ishte e plotë vetëm me lojëra slot, kështu që asnjë ofrues softuerësh nuk do të ishte i suksesshëm vetëm me lojëra slot në portofolin e tyre. Betsoft Gaming ka kompletuar portofolin e saj me disa lojëra të tjera si lojërat e tavolinës. Ata kanë krijuar variante të lojërave më të njohura të tavolinës, shumica prej tyre janë variante pokeri. Përveç atyre klasike, mund të gjeni variante pokeri që nuk janë aq të zakonshme, si Three Card Rummy, Triple Edge Poker, Oasis Poker.

Variantet e ruletit të zhvilluara nga Betsoft Gaming janë Zoom Roulette, American Roulette dhe European Roulette. Përveç Blackjack-ur klasik, Betsoft Gaming zhvilloi 21 Burn Blackjack dhe Super 7 Blackjack, si tituj më interesantë që ia vlen të përmenden.

Lojëra të tjera me letra që Betsoft Gaming u ofron kazinove janë Top Card Trumps, loja që keni luajtur si fëmijë, që është e thjeshtë dhe argëtuese. Ose, Red Dog, një lojë letrash me ritme të shpejta që do të kënaqeni duke luajtur.

Për më tepër, Betsoft Gaming ofron shumë lojëra video poker që tani janë kaq të njohura në mesin e lojtarëve. Çdo kazino në internet i ka ato, dhe Betsoft ofron Deuces Wild, Double Bonus, Split Royal, Five Draw Poker etj. Shumëllojshmëria u lejon lojtarëve të shijojnë versionet me një dorë dhe me shumë dorë.

Betsoft Gaming vendosi të qëndrojë jashtë lojërave të tregtarëve të drejtpërdrejtë, kështu që disa prej jush mund të zhgënjehen për shkak të kësaj. Por, ne mendojmë se është një ide e mirë të përqendrohemi në një gjë për të cilën jeni më i njohur, dhe për Betsoft që janë lojërat slot 3D. Me të vërtetë, nuk ka asnjë tjetër atje që mund të konkurrojë me ta.