Legacy of Dead

Legacy of Dead
  • Ideja
  • Grafika
  • Audio
  • Bonus
4.2
Sending
User Review
0 (0 votes)

Luaj Legacy of Dead FALAS

Luaj me ekran të plotë

Shtyp “Esc” për të hequr ekranin e plotë

Legacy of Dead është një slot i krijuar nga Play’n GO dhe i lëshuar në vitin 2020. Ky slot është një tjetër shtesë për lojëra elektronike në një temë të ngjashme si Book of Dead dhe Book of Ra. Rishikimi ynë i slotit të “Legacy of Dead” do t’ju ndihmojë të vendosni nëse ky është sloti i duhur për ju.

Legacy of Dead është një slot me temë egjiptiane me lojëra të vendosura në një varr të vjetër egjiptian. Si vazhdim i Book of Dead, libri tani është i hapur dhe shpirti i Mbretit ka ikur.

Legacy of Dead RTP është 96% dhe është më i lartë, veçanërisht kur krahasohet me Book of Dead, paraardhësi i slotit. Ky ka 5 bobina, 3 rreshta dhe 10 linja pagese. Është e mundur të luash të gjitha linjat e pagesës për aq pak sa një monedhë për çdo rrotullim. Çdo kombinim i 2, 3, 4 ose 5 simboleve identike që shfaqen në secilën nga 10 linjat e pagesës të lojës rezulton në një fitore.

Grafika

Legacy of Dead ka ndoshta grafikat më të mira nga të gjitha lojërat elektronike të të njëjtit ose llojit të ngjashëm. Simbolet janë bërë mirë; në një rezolucion të lartë, ato duken vërtet të shkëlqyera me ngjyra mjaft të gjalla. Ajo që ndoshta është më e rëndësishme për lojtarët, sfondi nuk e largon vëmendjen nga sloti. Pothuajse nuk ka detaje të tepërta që mund të tërheqin vëmendjen dhe të shqetësojnë të gjithë ata që vendosin të luajnë këtë slot.

Audio

Ashtu si në rastin e lojërave elektronike të përmendura tashmë me temë të njëjtë ose të ngjashme, sfondi muzikor është pothuajse identik. Vizualisht mahnitëse, kolona zanore vendos tonin për një zhytje të thellë në kasafortat e varrimit të Egjiptit për një tjetër aventurë të kërkimit të thesarit. Përdorimi i muzikës ogurzi rrit atmosferën. Kur luani funksionin e kumarit, muzika është shumë më dramatike; duke theksuar kështu mundësinë që lojtari mund të humbasë gjithçka.

Legacy of Dead

Simbolet e pagesës së Legacy of Dead

Legacy of Dead ka dhjetë simbole që duhet të grumbullohen në rendin e duhur për të fituar. Këto janë shkronjat A, J, K dhe Q, më pas numri 10, simbolet e Horusit, Anubis, Faraonit, si dhe Tutankhamun, që sjellin më shumë kredite për lojtarët. Simbolet do të duken shumë të njohura për lojtarët, gjë që nuk është befasi sepse ato janë pothuajse identike me ato nga sloti i Book of Dead.

  • Simboli i varrit të artë në këtë slot shërben edhe si një scatter dhe si simbol wild kur mund të zëvendësojë çdo simbol tjetër në slot.
  • Në këtë slot, nuk ka një simbol me pagesën më të lartë, por dy, simbolet Scatter dhe Tutankhamun. Këta paguajnë x5000 për 5 simbole të përputhura, ndërsa paguajnë edhe x10 vetëm për dy të përputhura.
  • Më pas është simboli Anubis që paguan x1600 për pesë simbole në një linjë pagese aktive; ndërsa paguan x5 vetëm për dy të përputhura.
  • Simbolet e Faraonit dhe Horusit paguajnë x600 bastin tuaj nëse arrini të kapni pesë nga secili; ndërsa paguajnë x5 për dy nga secili.
  • Ace dhe King paguajnë x120 për një kombinim të pesë simboleve, ndërsa Queen, Jack dhe 10 paguajnë x80.

Karakteristikat e bonusit të Legacy of Dead

Simboli scatter është shumë i rëndësishëm pasi aktivizon funksionin e rrotullimeve falas të Legacy of Dead. Rrotullimet falas të Legacy of Dead pa depozitë është një veçori e shkëlqyer dhe sigurisht më e popullarizuara. Kur aktivizohet, lojtari do të shpërblehet me dhjetë rrotullime falas nëse shfaqen tre simbole scatter.

Siç mund ta merrni me mend, diçka magjike do të ndodhë përpara se të fillojnë rrotullimet falas. Do të hapet një rrotull, me një simbol të zgjedhur rastësisht për të vepruar si simbol i veçantë. Gjatë raundit të rrotullimeve falas, simboli do të marrë përsipër të gjithë bobinën kur të shfaqet; duke rritur kështu shanset për të fituar. Për shembull, nëse vendosni pesë simbole të veçanta, ato të gjitha do të zgjerohen për të mbuluar të pesë rrotullat me të njëjtin simbol. Pagesat mund të jenë të mëdha nëse simboli juaj në zgjerim është me vlerë të lartë.

Gjatë funksionit të rrotullimeve falas pa depozitë, do t’ju jepen edhe 10 rrotullime të tjera nëse vendosni tre shpërndarje të tjera në të njëjtin rrotullim. Ky cikël do të vazhdojë derisa të mos ketë më wild simbole. Pas kësaj, lojtari kthehet në lojën e zakonshme. Për shkak se nuk ka kufi për numrin e rrotullimeve që mund të merrni në këtë mënyrë, funksioni mund të zgjasë më shumë nga sa prisni.

Një tjetër veçori bonus në slotin Legacy of Dead është veçoria Gamble (e kumarit). Lojtarëve u jepet mundësia të shumëfishojnë fitoret e tyre me pak fat në këtë situatë. Ata do të duhet të parashikojnë ngjyrën ose kostumin e një karte të fshehur midis bobinave. Lojtarët do të marrin dyfishin e shpërblimit fillestar nëse parashikojnë ngjyrën e duhur dhe katërfishin e fitimeve fillestare nëse parashikojnë kostumin e duhur. Sa herë që lojtari godet një kombinim fitues të rrotullës, funksioni i kumarit aktivizohet. E rëndësishme të dini është se ky është një opsion, kështu që ju nuk keni nevojë të luani kumar, por mund të zgjidhni të mblidhni fitimet nga ai rrotullim.

Legacy of Dead

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*