Great Adventure

  • Ideja
  • Grafika
  • Audio
  • Bonus
Sending
User Review
0 (0 votes)

Luaj Great Adventure FALAS

Luaj me ekran të plotë

Shtyp “Esc” për të hequr ekranin e plotë


Great Adventure është një lojë slot online e shkëlqyeshme dhe emocionuese, e krijuar nga kompania kryesore e software EGT. Përkthimi literal i titullit të kësaj loje është aventurë e madhe dhe pa dyshim, ajo përmbush emrin e saj. Ju do të dërgohet në thellësi të piramidave egjiptiane dhe do të mbani frymën me shpërblimet e mrekullueshme monetare që ofron.

Great Adventure

Aventura juaj do të zhvillohet në 5 kolona, 3 rreshta dhe 25 linja fituese. Simbolet në lojë përshtaten bukur me atmosferën e përgjithshme të lojës, dhe interesante është se në këtë rrotullë nuk ka simbol wild në pjesën kryesore të lojës. Por mos u shqetësoni, ka bonuse të tjera që kompensojnë plotësisht këtë.

Simbolet

Simbolet

Në Great Adventure loja e rrotullave, simboli me shpërblime më të vogla është shkronja J. Pastaj vijnë Q dhe K, dhe shkronja A është pak pas tyre në shumën e mundshme të fitimeve që mund t’ju sjellë. Pas tyre vijnë skarabëu i artë dhe maska e Zotit egjiptian Ra, të cilat ngrisin ndjeshëm shumat e mundshme për të fituar.

Simbolet kryesore më të larta në lojë janë dama e bukur e kuqe, që shoqëron aventurierin, dhe vetë aventurieri, që shumë ngjan me Indianën Jones.

Simboli më i çmuar në këtë lojë është simboli scatter, i cili është paraqitur në formën e një sveshtrimi me shënime të çmuara. Përveç që sjell shpërblime të mrekullueshme, ai do t’ju sjellë edhe rrotullime falas, ku disa simbole marrin pjesë si simbole wild, duke bërë kombinatat fituese shumë më të shfrytëzueshme. Pikërisht kjo do t’ju sjellë thesarët më të mëdhenj në këtë aventurë të mrekullueshme.

Kjo lojë ofron gjithashtu një opsion për rrotullime automatike. Me këtë mund të qëndroni rehat dhe të shijoni lojën, pa pasur nevojë të shtypni butonin për fillim pas çdo vërtitjeje. Ky opsion ndodhet në këndin e majtë të poshtëm të lojës, në formë një butoni me ngjyrë portokalli. Mund të aktivizohet dhe çaktivizohet në çdo kohë, kështu që kalimi nga një mënyrë loje në tjetrën është shumë i lehtë.

Grafika

Great Adventure loja e rrotullave duket shumë mirë dhe pa dyshim arrin të përfshijë lojtarët në një atmosferë shumë specifike. Çdo gjë në këtë lojë me aparate kërkon “një aventurë e madhe”, dhe një pjesë e madhe e kësaj është për shkak të imazheve në lojë. Edhe kur e nisni lojën, do të vini re ngjyrat e artë dhe kafe të holluara, që paraqesin rërën e nxehtë rreth piramidave egjiptiane dhe thesauruset e çmuar në to.

Foni i lojës paraqitet në formë një harte aventurie, që përshtatet perfekt me konceptin e përgjithshëm të kësaj loje me aparate. Simbolet janë të paraqitura shumë bukur, nuk e ndërron shikimin dhe disa prej tyre kanë animacione specifike që aktivizohen pas një vërtitjeje fituese.

Në përgjithësi, mund të themi pa frikë se EGT ka shpërblyer shumë mirë me dizajnin vizual të këtij loje me aparate në internet.

Audio

Lojërat me aparate, në përgjithësi, nuk shquhen për efekte tingujsh të mrekullueshme. Great Adventure loja e rrotullave nuk bën përjashtim, por megjithatë tingujt në lojë janë në një nivel të konsiderueshëm të mirë. Ndoshta nëse keni luajtur lojëra të tjera nga ky furnizues softueri, nuk do të dëgjoni asgjë të re.

Tingulli i vërtitjes është standarde, ndërsa melodi në rastin e një kombinimi fitues është plotësisht e pritshme me tinguj aventurash. Si në shumicën e lojërave me aparate, ato ndryshojnë në pamje dhe gjatësi në varësi të shumës së fituar nga lojtari.

Loja dërgon edhe tinguj paralajmërues kur simboli scatter shfaqet në ekran, për të shtuar adrenalinën e lojtarëve dhe për të foruar ndjesinë e një fitese të mundshme në afërsi.

Bonusi

Bonusi kryesor në lojën Great Adventure loja e rrotullave janë lojërat e lira, të cilat fitohen me simbolin scatter. Nëse merrni 3 nga ky simbol kudo në ekran, do të shfaqen 5 statuja nga të cilat do të duhet të zgjidhni. Nga kjo do të varet sa lojëra falas do të fitoni.

Më pas loja do të përcaktojë cilët simbole do të jenë xhokerë gjatë lojërave të lira. Në to luajtur me të njëjtat vija si në lojën bazë. Dhe simbolet xhokerë do të kryejnë funksionin e simbolit wild tradicional në shumicën e lojërave të tjera me aparate. Nëse merrni sërish 3 simbole scatter gjatë lojërave falas, do të fitoni një bonus të ri që luhet pas përfundimit të lojërave të lira.

Loja ofron edhe opcioni për dyfishim, që e lejon shumën e fituar të bëhet një shumë serioze. Ajo mund të aktivizohet vetëm pas një vërtitje fituese, nëse ajo sjell një fitim më të vogël se 35 herë basti juaj. Kur bëni një vërtitje të tillë, do të shihni shënjen “dyfishoni” në këndin e poshtëm të djathtë, poshtë shumasë që keni fituar.

Nëse e shtypni atë, do të luani një lojë të vogël me një kartë të kthyer. Detyra juaj është thjesht të përcaktoni ngjyrën e kësaj karte, duke zgjedhur mes sheshe të lehta – e zezë ose e kuqe. Në rast të përgjigjes së saktë, fitimi juaj dyfishohet. Por nëse është e gabuar, humbet. Mund të dyfishoheni disa herë rresht, derisa fitimi përfundimtar të mos kalonte 35 herë bastin tuaj. Por kujdesuni, sepse një përgjigje e gabuar do të fshijë fitimin tuaj.

Great Adventure loja e rrotullave ofron mundësinë edhe për të luajtur për jackpotin progresiv, i disponueshëm në të gjitha lojërat e EGT. Ai fitohet në mënyrë të rastësishme në formë loje të vogël dhe është ndarë në 4 nivele. Loja paraqet 12 karta të kthyer me fytyrë poshtë, dhe lojtari thjesht duhet t’i hapë ato një nga një derisa të hapë 3 nga një dhe të njëjtë ngjyrë. Shuma që ai do të fitojë përputhet me ngjyrën e kartës në fjalë.

Përfundim

Great Adventure loja e rrotullave është një lojë e kënaqshme e kazinosë në internet me një temë, atmosferë dhe bonus të shkëlqyeshëm. Luhet lehtë dhe mund të argëtojë si fillestarët, ashtu edhe lojtarët e përvojuar. Bonuset në lojë janë shumë të mira, dhe aseti më i fortë i kësaj loje në krahasim me disa të tjera janë rrotullimet falas.

Përveç tyre, lojtarët do të kenë dhe mundësinë për dyfishim, ndërsa çdo rrotullim ofron mundësinë për të fituar jackpotin progresiv, i cili mund të jetë ndryshim jetësor.

Në përgjithësi, sipas nesh, kjo është një nga lojërat më të mira tematike të kazinosë, të krijuara nga EGT. Arsyeja është se çdo gjë në lojë është në një nivel mjaft të lartë, me pak ose aspak mangësi për të kritikuar.

Megjithatë, për të siguruar nëse ky automat në internet do t’ju pëlqejë, ju këshillojmë ta testoni plotësisht falas në modalitetin demo. Kshtu do të kuptoni nëse është e vlefshme të luani me para të vërteta, pa rrezik për ju. Për këtë qëllim, thjesht kthehuni në fillim të artikullit, ku do të gjeni një dritare demo për lojën.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*