Play’n GO është një emër shumë i njohur në industrinë e lojrave. Është një nga ofruesit më të njohur të përmbajtjes së lojrave me cilësi të lartë. Play’n GO është një kompani suedeze, e themeluar në vitin 1997. Kjo është periudha kur industria e lojërave të kazinove ishte ende në fazat e hershme të zhvillimit. Ata janë një nga kompanitë që ndihmuan këtë industri të lulëzojë në një nga industritë kryesore sot.

Play’n GO AB, një kompani e regjistruar në Växjö, Suedi është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar; Nën numrin e llogarisë 21725. Në mënyrë të ngjashme, Play’n GO Malta Limited, e regjistruar në Sliema, Maltë është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar me numrin e llogarisë 55949 dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës me Numrin e Licencës: MGA/B2B/225/2012.

Play N Go ka një portofol pak më të vogël në krahasim me portofolet e ofruesve të tillë si Microgaming, NetEnt dhe të tjerë. Sidoqoftë, lojërat e tyre kontribuojnë në industrinë e lojrave në të njëjtën mënyrë. Ata krijuan një mjet të sofistikuar, të thjeshtë për t’u përdorur për menaxhimin e lojës GMT. Ky mjet ju lejon të personalizoni lojërat tuaja ashtu siç ju pëlqejnë.

Play’n GO është kompania e parë e softuerëve të lojërave që vërtet e ka të drejtë lojën në celular. Bashkëpunimi i tyre me disa nga platformat më të mëdha celulare në botë është ajo që me të vërtetë i ndihmoi ata të fitonin njohje ndërkombëtare për lojërat e tyre.

Portofoli i Lojërave Play’n GO

Play’n GO mbulon të gjitha llojet e lojërave të kazinosë që janë të njohura, nga lojërat e tavolinës dhe lojëra slot deri te bingo dhe keno. Programi softuerik është i cilësisë më të lartë. Ai ofron çdo lojë të vetme të zhvilluar nga kompania në një format të luajtjes së menjëhershme. Ajo që është unike për softuerin e tyre është prania e lojërave widget. Këto janë mini-lojëra që mund të integrohen në një online kazino ose reklama me baner, dhe kështu mund të përdoren si mjete promovuese. Një tjetër gjë që është e rëndësishme të përmendet, lojërat Play N Go janë të disponueshme në 30 gjuhë, dhe këto lojëra mund të luhen edhe në smartphone dhe tablet. Megjithatë, e vetmja gjë që mungon, është një portofol i drejtpërdrejtë i kazinosë. Play’n GO nuk ofron lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë të vërtetë, kështu që kjo është ndoshta diçka që ata duhet të mendojnë ta bëjnë.

Lojërat Slot

Lojërat slot të krijuara nga Play’n GO vijnë të gjitha me grafikë të plotë HD, prandaj ky ofrues është ndër më të njohurit. Plus, përqindja e Kthimit te Lojtari për çdo lojë është mbi 96% që është mesatarja më e mirë. Në ndryshim nga, le të themi Playtech, një kompani me shumë lojëra slot të markës, Play’n GO’s ishte më e fokusuar në krijimin e titujve origjinalë. Megjithatë, në vitin 2019 ata lëshuan lojën e tyre të parë të quajtur slot, të quajtur Sabaton, bazuar në grupin suedez metal me të njëjtin emër. Një tjetër lojë slot me markë që ata lëshuan në 2020 është Twisted Sisters, një bashkëpunim me grupin e famshëm të rock-ut amerikan Twisted Sister. Por, besoj se kjo ka të bëjë kur bëhet fjalë për lojëra elektronike të markës.

Play'n GO

Nga ana tjetër, lojërat e tyre origjinale me temë nga Egjipti i Lashtë besoj se janë më të luajturat. Është interesante që lojërat e tyre më të luajtura bazohen në dy personazhe. Rich Wilde, eksploruesi, që hyn në botën e krimit të Egjiptit të Lashtë është i pari. Rich Wilde and the Book of Dead është sloti i parë me eksploruesin. Më pas, pasuan dy vazhdime Rich Wilde dhe Mburoja e Athinës dhe Rich Wilde dhe Tome of Madness. Edhe pse këto vazhdime patën disa përmirësime, i pari është ende ndër lojërat më të luajtura online.

Personazhi tjetër i rëndësishëm që ata krijuan është Cat Wilde, vajza e eksploruesit të famshëm. Ky personazh u shfaq për herë të parë së bashku me Rich Wilde në lojën slot Rich Wilde and the Shield of Athena. Tani, Cat Wilde është personazhi kryesor në serial dhe Play n’Go ka publikuar dy tituj deri më tani. E para ishte Cat Wilde and the Doom of Dead dhe e dyta, në 2021, Cat Wilde në Eklipsin e Zotit të Diellit.

Si pjesë e lojërave slot me temë Egjiptin, duhet të përmendim edhe trilogjinë, Trashëgimia e Egjiptit; Gjykimi i Egjiptit dhe Agimi i Egjiptit.

Vitin e kaluar, Play’n GO filloi të lëshonte lojëra të reja slot më shpesh sesa më parë. Filluan të nxjerrin 4 tituj çdo muaj, në data të caktuara. I fundit i lëshuar në mars 2021 është House of Doom 2: The Crypt, kështu që juria është ende e paqartë nëse kjo slot i përmbushi pritjet e lojtarëve.

Lojërat e Kazinosë

Përveç lojërave klasike slot, Play’n GO ka lançuar gjithashtu disa lojëra tavoline me grafikë të caktuar dhe lojë të qetë. Play’n GO lançoi një shumëllojshmëri të disa lojërave tavoline të njohura si Mini Baccarat, Casino Hold’em dhe disa variante të Roulette dhe Blackjack.

Ju gjithashtu mund të luani disa lojëra të tjera si Money Wheel dhe Super Wheel. Këto janë lojëra të thjeshta çmimesh në stilin e rrotave. Thjesht vini bast për një rezultat dhe rrotulloni timonin dhe shpresoni që rrota të bjerë në një ndeshje.

Play'n GO
Playn GO table games

Një tjetër lojë interesante që nuk është aq e zakonshme për online kazinotë është Mahjong 88. Loja klasike me pllaka kombinohet me lojëra slot për të ofruar një përvojë emocionuese të lojërave online.

Më në fund, Play’n Go zhvilloi një katalog të tërë Bingo, me rreth 10 lojëra video bingo. Lojërat bingo me 75 ose 90 topa janë plotësisht të personalizueshme dhe janë të disponueshme në një sërë gjuhësh dhe monedhash.

Kazinotë e rekomanduara me lojëra Play’n GO

Kur zgjidhni një online kazino, së pari duhet të kontrolloni shumëllojshmërinë e lojërave që ato ofrojnë. Më pas, duhet kontrolluar nëse kazinoja ka liçencat e nevojshme. Së fundi, kazinotë që ofrojnë bonuse dhe promovime të mira janë më tërheqëse. Kazinotë që ne rekomandojmë janë ato të licençuarat, që kanë shumë lojëra për të ofruar dhe ofrojnë promovime të ndryshme.