Book of Ra

Book of Ra
  • Ideja
  • Grafika
  • Audio
  • Bonus
Overall
4.4
Sending
User Review
2 (1 vote)

Luaj Book of Ra FALAS

Luaj me ekran të plotë

Shtyp “Esc” për të hequr ekranin e plotë

Zhvilluar dhe publikuar nga Novomatic në 2005, Book of Ra është një lojë e mirënjohur slot. Kjo është loja e parë në serinë e sloteve të lëshuara më vonë, me të fundit që është Book of Ra Deluxe.

Book of Ra është një slot kazino aventureske i vendosur në Egjiptin e Lashtë. Book of Ra pretendohet të jetë i fshehur në piramida. Pra, një eksplorues amerikan është dërguar në Egjipt për ta zbuluar atë. Egjipti i Lashtë dhe eksploruesit si Indiana Jones rezultuan të ishin një kombinim i suksesshëm për ofruesit; loja u kurorëzua si loja më e njohur në botë nga ekspertë të industrisë.

Sloti Book of Ra ka 5 bobina, 3 rreshta dhe 9 linja pagese. Nëse nuk keni luajtur kurrë një lojë slot më parë, mund të mësoni lehtësisht se si të luani këtë lloj slot. RTP e lojës slot Book of Ra është 95,18%, që është më e ulët se ajo e lojërave të tjera të njohura të slot-it të kazinove.

Ashtu si shumë slote të tjera, kjo ka opsionin Autoplay. Pra, nuk do të duhet të shtypni gjithmonë butonin SPIN. Por, mund ta vendosni të luajë automatikisht për një numër specifik rrotullimesh.

Grafika

Duke pasur parasysh faktin që Novomatic lançoi ​​slot-in në 2005, grafika nuk është aq mbresëlënëse në krahasim me disa nga lançimet më të fundit të sloteve.

Megjithatë, kjo është një mënyrë e thjeshtë dhe efektive për të tërhequr vëmendjen e të gjithë lojtarëve. Simbolet në Book of Ra janë interesante dhe të qarta, dhe kur përputhen, ndriçojnë.

Audio

Ashtu si për grafikën, audio tregon qartë se loja ka qenë në treg për më shumë se një dekadë më parë. Kur përputhni simbolet, dëgjoni një tingull të veçantë që ngjan me një film të vjetër egjiptian të lashtë që e keni parë shumë kohë më parë. Është një lojë e thjeshtë dhe adhuruesit e lojërave retro do ta shijojnë atë.

Book of Ra

Simbolet e pagesave të Book of Ra

Ka 10 simbole në slotin Book of Ra, dhe disa paguajnë edhe kur kapni vetëm dy. Këtu është një brumbulli i skarabit në ar, shkronjat A, K, Q dhe J në një levë dhe numri 10. Është gjithashtu një aventurier që duket si Indiana Jones, struktura të ngjashme me sarkofagun dhe imazhet e një Faraoni dhe Ra.

  • Simboli i eksploruesit është simboli më i paguar, me një pagesë prej x500 për 5 simbole. Ky është gjithashtu një nga simbolet që paguan edhe kur kapni vetëm dy prej tyre; kështu që ju mund të merrni x1 për dy simbole.
  • Simboli i Faraonit paguan x200 për pesë simbole të përputhura, ndërsa për dy simbole të përputhura paguan x0.5.
  • Simboli i brumbullit të skarabit dhe simboli i sarkofagut paguajnë x75 për pesë të përputhura; paguhet x0.5 për dy simbole të përputhura.
  • Simbolet K dhe A paguajnë x15 për pesë që përputhen; mund të merrni x0.5 për tre simbole.
  • J, Q dhe 10 paguajnë x10 për pesë simbole të përputhura; x0.5 për tre simbole në një linjë aktive pagese.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, është simboli Book of Ra, i cili është simboli Scatter dhe simboli Wild. Scatter aktivizon veçorinë e bonusit të Rrotullimeve Falas. Si Wild, ai zëvendëson të gjitha simbolet e tjera në mënyrë që të krijojë një kombinim fitues. Mbi të gjitha këto, simboli Book of Ra paguan x200 për pesë të njëjtat.

Veçoritë e bonuseve të Book of Ra

Si të merrni rrotullime falas në Book of Ra?

Lajmi i mirë është se slot-i në internet Book of Ra ofron mundësinë për të fituar rrotullime falas. Në këtë pjesë, ne shpjegojmë se si të merrni rrotullime falas në lojën slot Book of Ra. Pra, për të aktivizuar rrotullimet falas, duhet të kërkoni simbolin scatter. Kjo do të thotë që nëse arrini të vendosni tre ose më shumë simbole scatter kudo në ekran, do të aktivizoni modalitetin e rrotullimeve falas. Do të shihni Book of Ra dhe simbolet nga loja kryesore që rrëshqasin nëpër ekran sapo të fillojnë rrotullimet tuaja falas. Një simbol i rastësishëm zgjidhet si Simboli i Posaçëm Zgjerues gjatë raundit të rrotullimeve falas. Nëse simboli i zgjedhur i bonusit shfaqet 2,3,4 ose 5 herë gjatë rrotullimeve falas, shumëzuesi i linjave të pagesës do të zbatohet në vlerën e simbolit të bonusit.

Karakteristikat e kumarit

Tipari i kumarit është një tjetër bonus i disponueshëm. Sa herë që fitoni, ju keni mundësinë ose të mbledhni fitimet tuaja ose të luani kumar dhe të përpiqeni t’i dyfishoni ato. Pra, nëse keni dëshirë të zgjidhni të luani kumar, mund të provoni fatin në zgjedhjen e ngjyrës së kartës, e cila është ose e kuqe ose e zezë. Ju merrni dyfishin e fitimeve tuaja nëse e merrni parashikoni saktë dhe mund ta provoni sërish fatin. Megjithatë, ju humbni fitimet tuaja nëse zgjidhni ngjyrën e gabuar.

Book of Ra

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*