Kushdo që ka luajtur ndonjëherë në një online kazino duhet të ketë dëgjuar për NetEnt. I njohur më parë si Net Entertainment, NetEnt është ndër ofruesit më të suksesshëm të programeve kompjuterike të online kazinove. Kompania u themelua në vitin 1996 në Suedi dhe lançoi kazinonë e saj të parë online në vitin 2000. Kompania u themelua nga një grup njerëzish me përvojë në kazinotë fizike dhe u bë shpejt një nga pionierët në zhvillimin e kazinove online. Si një nga ofruesit më të vjetër të softuerit, ata ishin të parët që zhvilluan ndonjëherë një softuer të online kazinosë të bazuar në Java. Sot, NetEnt është një kompani kaq e madhe sa janë të listuara në bursën e Stokholmit.

Ata janë bërë lider botëror në zhvillimin e lojërave cilësore të mundësuara nga një platformë më e avancuar, që mbulon operatorët më të mëdhenj të lojrave në botë. Ata janë të përhapur gjerësisht, duke mbajtur gjithsej 10 licenca, duke përfshirë një licencë nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe licencë nga Komisioni i Lojërave të Fatit të Gjibraltarit. Me këtë, lojërat e NetEnt janë të disponueshme pothuajse kudo në botë.

Si pionierë në zhvillimin e softuerit të online kazinove, ata janë zhvilluesit krenarë të 200 lojërave online slot me shumë veçori, tema dhe pagesa të ndryshme. Përveç softuerit të online kazinosë, NetEnt krijoi gjithashtu një platformë kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë të njohur si NetEnt Live Casino.

Një arsye tjetër pse NetEnt ka ruajtur dhe zgjeruar pozicionin e saj si një ofrues i preferuar i softuerit është aftësia e tij për të dalluar tendencat. Deri më tani, NetEnt është milje përpara konkurrencës kur bëhet fjalë për lojërat në celular dhe tablet, sepse ata zhvilluan një platformë lojrash celulare të njohur si NetEnt Touch. Kështu, pothuajse të gjitha lojërat nga NetEnt janë të pajtueshme me iPad, iPhone, Android, etj.

Në këtë përmbledhje, ne do të trajtojmë llojet e lojërave të zhvilluara nga NetEnt, ato më të njohurat dhe në të cilat kazino të licencuara mund të luani lojëra NetEnt.

Portofoli i lojërave NetEnt

Duke qenë lider në industri, NetEnt fokusohet më shumë në zhvillimin e lojërave slot, por portofoli i tij përmban disa nga lojërat më të njohura të kazinosë si Baccarat, Craps, Blackjack, Roulette, Sic Bo dhe Keno. Çdo lojë karakterizohet nga grafika mahnitëse 3D, tinguj zhytës dhe një përvojë e paharrueshme e lojërave.

Lojëra tavoline

Për adhuruesit e kazinove, lojërat e tavolinës NetEnt zhvillohen vetëm me një qëllim, për ta bërë lojtarin të ndihet sikur është në një kazino të vërtetë magjepsëse në Las Vegas që është parë vetëm në filma. Edhe pse nuk krijuan shumë lojëra tavoline, ato kanë vërtetë autentike dhe sjellin gjithë eksitimin që i nevojitet lojtarit.

Blackjack, si loja më e njohur e kazinosë, NetEnt ofron dy lloje të ndryshme të blackjack-ut online : blackjack me një kuvertë dhe lojë klasike blackjack me 3 duar.

Ruleta, loja që sjell emocione vetëm duke pritur që rrota të ndalojë rrotullimin dhe të zbresë në kombinimin tuaj. NetEnt zhvilloi katër variante të ndryshme të ruletit; Ruleta evropiane, amerikane, franceze dhe e avancuar, të cilat të gjitha kanë avantazhet e tyre unike për lloje të ndryshme lojtarësh.

Video poker është një lojë kazino që po bëhet një nga më të luajturat. Në fakt është një kombinim i një loje slot dhe lojës klasike të pokerit. ka shumë variante të ndryshme, dhe NetEnt krijoi variantin më të njohur, Jacks ose Better Double Up.

Baccarat, loja e preferuar e James Bond, është ndër lojërat më të njohura të kazinosë. Loja është e lehtë dhe të gjithë mund të mësojnë se si të luajnë, kjo është arsyeja pse njerëzit po e kërkojnë atë. NetEnt ka krijuar një lojë Baccarat, të quajtur Baccarat Pro që mund ta luani në shumë kazino online.

Kazino live

Lojërat e kazinosë live janë një mundësi e shkëlqyer për një përvojë fantastike të lojërave. Lidhja midis një kazinoje të vërtetë dhe një platforme virtuale tërheq lojtarët me atmosferën e saj emocionuese, tregtarët miqësorë njerëzorë dhe lojërat më të mëdha. Loja drejtohet nga një tregtar i drejtpërdrejtë në një studio dhe veprimi transmetohet në kohë reale nga kënde të ndryshme të kamerës, drejtpërdrejt te lojtari. Është një mundësi e mahnitshme për të përjetuar botën e vërtetë të kazinosë pa pasur nevojë të shkosh në një kazino. NetEnt Live Casino zhvilloi lojëra live Roulette, Blackjack dhe Baccarat, por gjithashtu ka shfaqje live lojërash dhe madje edhe opsionin për të luajtur lojëra elektronike video.

Slot lojëra

Ndërsa lojërat e tyre të tavolinës dhe ofertat e tyre live të kazinove janë të dyja të njohura, tërheqja e vërtetë është në portofolin gjithnjë në zgjerim të automatëve Netent. Ata zhvilluan lojëra slot me shumë tema të ndryshme, veçori të ndryshme bonusi dhe linja pagese. Slotet e tyre kanë jackpot-et dhe RTP-të më të larta online të disponueshme . Secila prej këtyre lojërave slot ka një RTP mbi 95% që është mbi mesataren.

NetEnt
NetEnt

Slote të brenduara

NetEnt kishte një ide të shkëlqyer për të krijuar lojëra slot në bashkëpunim me një nga emrat më të mëdhenj në botën e muzikës dhe televizionit. Këto lojëra slot janë unike, me grafikë dhe audio që janë karakteristikë vetëm për lojërat slots NetEnt.

Narcos, një slot i bazuar në serialin televiziv Netflix për zotërin kriminal të drogës Pablo Escobar, ofron 243 mënyra për të fituar dhe shumë veçori bonus. Vendi ka një RTP prej 96,23%, kështu që lojtari ka një shans të lartë për të fituar të mëdha.

Vikings është një tjetër vend i bazuar në serialet televizive të Netflix me të njëjtin emër që ka një RTP prej 96.05%, dhe përsëri 243 mënyra për të fituar.

Jumanji është një slot i bazuar në filmin e vitit 1995 me të njëjtin emër. Ka një RTP të lartë prej 96.33% dhe shumë veçori bonus ndërsa shijoni aventurën në xhungël.

Jimi Hendrix është një slot i mrekullueshëm, ndoshta po aq i mahnitshëm sa ky virtuoz i kitarës me shanse shumë të larta për të fituar. Ky slot vjen me disa veçori të veçanta si Wilds, Re-rots, Pick and Click, dhe Wild transformation. Plus, një RTP prej 96.9%.

Guns N’ Roses Slot është një slot super argëtues që sjell zemrën dhe shpirtin e rock and roll direkt në ekranin tuaj. Është një slot video me 20 linja pagese dhe një RTP prej 96,98%.

Jackpoti Slots

Slotet e jackpot-it të NetEnts janë ndër më të lartat në kazinotë online. Slotet e tyre progresive të jackpot-it mund të kenë më shumë se një çmim të parë që lojtari mund të fitojë. Këto xhekpote nuk janë të lehta për t’u arritur, por nëse e bëni këtë, mund të fitoni disa shuma që të ndryshojnë jetën.

Hall of Gods, një slot me temë nga mitologjia norvegjeze është një lojë zbavitëse ku mund të fitoni një nga tre xhekpotet në total. Microgaming e lëshoi lojën në vitin 2010 dhe që atëherë ka paguar miliona lojtarëve me fat. Për të marrë një çmim të parë, duhet të zhbllokoni lojën e bonusit. Loja Bonus përmban çekiçin e Thor-it: mund ta përdorni çekiçin për të thyer mburojat dhe për të përputhur 3 për të fituar një nga tre jackpot-et ose një sasi të ndryshueshme monedhë.

Sloti Mega Fortune ka të bëjë me pasurinë ku mund të fitoni një nga tre jackpot-et e ndryshme progresive, xhekpotin e shpejtë, xhekpotin kryesor dhe mega xhekpotin. Secili fillon me një madhësi të ndryshme, por do të rritet gradualisht ndërsa më shumë lojtarë luajnë lojën. Për të zhbllokuar raundin e bonusit, do t’ju duhet të vendosni tre rrota bonus kudo në bobina. Kjo garanton një çmim të parë, por do t’ju duhet të rrotulloni rrotat në mënyrë që të zbuloni se cili xhekpot është i juaji.