Kazinoja live është një fenomen relativisht i ri kur bëhet fjalë për lojërat e kazinosë. Në një kohë shumë të shkurtër, të luash lojëra kazino kundër lojtarëve të vërtetë ndërsa jeni në kompjuterin tuaj në shtëpi është bërë një gjë shumë e njohur. A ju duket e çuditshme kjo? Ne do të shpjegojmë se si funksionon “kazino live” dhe do t’ju tregojmë se si të gjeni kazinotë më të mira me seksionin e kazinosë live në internet.

Kazino live

Pse “Live Casino”?

Shumica e njerëzve zgjedhin lojërat e kazinosë në dëshirën për të fituar para. Megjithatë, lojërat e kazinosë kanë gjithashtu një dimension argëtues, ndaj pse të mos kombinoni fitimet më të mira në para me gjënë më argëtuese. Rrotullimi i rrotës së ruletës ose pritja nëse letra tjetër do të sjellë një blackjack nuk është emocionuese për disa njerëz. Disa lojtarë të tjerë mund të ndihen paksa të vetmuar duke parë shpërndarjen e letrave ose rrotullimin e rrotës së ruletës për herë të 25-të me radhë.

Shumë njerëz preferojnë të luajnë lojërat e tyre të preferuara të kazinosë në kompjuter dhe kjo është mjaft e kuptueshme. Kur uleni në shtëpi keni pranë vetes gjithçka që ju nevojitet, jeni në një ambient të këndshëm dhe të sigurt. Ju mund të fitoni para duke luajtur lojëra kazinoje online, por gjithsesi ndiheni sikur diçka mungon.

Tani mund të merrni kombinimin më të mirë të këtyre dy botëve. Një kazino live është një opsion i përsosur për të luajtur lojëra kazino si ruletë ose blackjack, në një atmosferë autentike kazinoje me një tregtar të drejtpërdrejtë, lojtarë të vërtetë dhe madje të ndërveproni me ta. Ju mund t’i bëni të gjitha këto në kompjuterin tuaj në shtëpi, të argëtoheni dhe të bisedoni duke u përpjekur të fitoni disa para.

Çfarë ofron Live Casino?

Kur luani kazino live, ju keni tregtarë të vërtetë, që mund t’i shihni në monitor. Ju mund të zgjidhni me cilën tavolinë dhe me cilin tregtar të luani. Ju mund të shihni gjithçka që bën tregtari, për shkak të transmetimit me cilësi të shkëlqyer. Loja nuk është vetëm në monitorin tuaj, por edhe luhet në realitet. Tavolinat dhe tregtarët janë në dhoma të ndërtuara si kazino dhe ofrojnë atmosferën e tavolinave reale të lojërave.

Ju mund të shihni tregtarin dhe lojtarët “live” dhe nuk keni pse të shqetësoheni, sepse askush nuk mund t’ju shohë. Nuk duhet të shqetësoheni për rrobat që keni veshur apo flokët tuaj. Askush nuk po ju shikon. Kur fitoni ose humbni, mund të festoni, nervozohuni sa të doni. Mund të hidheni në tavan ose të rrokulliset në dysheme pa e parë apo dëgjuar askush.

Kazino live

Përvoja

Kazinoja live nuk ka të bëjë vetëm me lojërat, është shumë më tepër një çështje përvoje.

Kazinotë online ofrojnë një përzgjedhje të madhe lojërash, të cilat janë të disponueshme në çdo kohë dhe kudo, ndërsa ofrojnë bonuse të mëdha. Pavarësisht gjithçkaje, ka një gjë që mungon gjithmonë dhe e kanë kazinove reale, ajo është atmosfera.

Kazinoja live është gjëja që mbush boshllëkun, me anë të së cilës kazinotë online u ofrojnë lojtarëve pak më shumë atmosferë dhe humor që mund të përjetohet vetëm në një kazino të vërtetë. Kazinotë live nuk do të jenë kurrë një produkt si kazinotë e vërteta, por mund të thuhet se ato janë më të mira në një mënyrë krejtësisht të ndryshme.

Nuk ka “kod veshjeje”

Ndonjëherë mund të jetë argëtuese të vishesh ashtu siç e diktojnë rregullat. Por në ditët e sotme të ulesh në një atmosferë të rehatshme, shtëpiake, me këmbët të ngritura mbi një tavolinë ndërsa shpërndahen letrat, është një kënaqësi e rrallë. Meqenëse askush nuk mund t’ju shohë kur luani kazino live, nuk ka kërkesa dhe rregulla të detyrueshme për veshjen, të cilat zakonisht ekzistojnë në kazinotë reale. Megjithatë, duke qenë se një pamje e bukur kontribuon shumë në atmosferë, tregtarët janë gjithmonë të veshur bukur dhe me kujdes. Pra, ju mund të imagjinoni se jeni të veshur me kostumin më të bukur ndërsa në fakt jeni ulur në shtëpi dhe luani lojëra kazino të veshur me pizhamet tuaja më të rehatshme.

Bisedë e drejtpërdrejtë

Ju mund të komunikoni me tregtarin përmes “chat”. Nëse keni pyetje ose komente për tregtarin, mund t’i shkruani atij drejtpërdrejt. Nuk ka më nevojë të shtyni lojën tuaj nëse jeni në dyshim ndërsa prisni që problemi juaj të përpunohet nga shërbimi ndaj klientit të kazinosë.

Ju mund të luani me lojtarë të tjerë në të njëjtën tryezë, gjë që do të përmirësojë më tej përvojën autentike të një atmosfere të vërtetë kazinoje dhe nervozizmin e pritjes. Lojërat e animuara të kazinosë shpesh mund të bëhen pak të mërzitshme dhe të vetmuara pasi ju jeni i vetmi person i gjallë që luan në atë tavolinë. Në kazino live, ka lojtarë të tjerë të vërtetë përveç jush. Ju keni një shans për të mposhtur njerëzit e vërtetë me veprime të mençura dhe të zgjuara, gjë që, do ta pranoni, është më argëtuese sesa të fitoni kundër kompjuterëve. Dhe gjëja më e mirë është se ju mund të bisedoni edhe me ta.

Gjithçka që ndodh gjatë shikimit në monitor ndodh në kohë reale. Eksitimi mund të jetë i madh teksa shikoni topin që kërcehet rreth rrotës së ruletës dhe prisni rezultatin e bastit tuaj.

Tregtarët në gjuhë të ndryshme

“Live Casino” është një fenomen relativisht i ri, kështu që me siguri, ju duhet një njohuri bazë e gjuhës angleze për të filluar përdorimin e tij. Megjithatë, në ditët e sotme shumë kazino online filluan të prezantojnë lojëra live në gjuhë të tjera përveç anglishtes. Ndoshta gjuha juaj amtare nuk është ende pjesë e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë, por me siguri do të ishte në një moment. Meqenëse kazinotë përpiqen të përmirësohen në çfarëdo mënyre të mundshme, duke përfshirë tregtarët e drejtpërdrejtë që flasin shumë gjuhë është me siguri një nga detyrat në listën e tyre të detyrave.

Nëse kjo është diçka që do t’ju bënte të mendoni të luani lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ne patjetër do t’ju rekomandojmë të kontrolloni lojërat e drejtpërdrejta që ofron 22Bet Casino, të cilat përfshijnë opsione të ndryshme gjuhësore.

Orë të gjata pune

Tregtarët janë njerëz si ne dhe ju, dhe ata kanë nevojë për gjumë, kështu që kur luani në kazino të vërteta, nuk mund të zgjasë shumë, nga 8 deri në 16 orë. Por ka edhe tregtarë që punojnë natën. Sidoqoftë, kazinotë Live kanë orë të gjata pune dhe ju mund të zgjidhni të luani kurdo dhe ku të dëshironi. Ka disa lojëra që kanë kohë të kufizuar për të luajtur, por ka edhe lojëra që janë vazhdimisht të hapura për baste, që është një avantazh mjaft i madh ndaj kazinove reale.

Lojërat e disponueshme

Kazinotë online ofrojnë shumë më shumë lojëra sesa kazinotë me bazë tokësore. Mund të marrim për shembull numrin e lojërave slots të disponueshme. Kazinotë online kanë të paktën 100 lojëra slots në dispozicion, disa madje arrijnë në 4000-5000. Këtë nuk mund ta merrni në një kazino reale.

Siç e kemi shpjeguar tashmë, kazino live është mesi midis kazinosë tokësore dhe kazinosë online. Pra, praktikisht ju merrni shumë opsione nga të cilat mund të zgjidhni, dhe merrni ndjesinë dhe eksitimin e një përvoje të vërtetë kazinoje.

Lojërat më të luajtura të kazinosë live janë ruleta dhe blackjack. Kjo është arsyeja pse kazinotë fokusohen më shumë në këto lojëra, për të prezantuar sa më shumë variante të reja dhe për të përfshirë tregtarët që flasin gjuhë të tjera. Por, përveç këtyre tre lojërave, kazinotë ofrojnë edhe bacarat live dhe poker.

Një kazino live nuk do të ishte e plotë nëse do të kishte vetëm lojëra tavoline në dispozicion për të luajtur. Kështu, lojtarët mund të shijojnë edhe disa shfaqje lojërash në kazino të drejtpërdrejta, të tilla si Monopoly, Deal ose No Deal, Dream Catcher etj. Këto lojëra mund të jenë vërtet freskuese pas një loje të vështirë pokeri.

Për më tepër, për të rritur eksitimin për tifozët e lojërave slots, shumë kazino ofrojnë lojëra slots të drejtpërdrejta. Ju mund të shihni rrotullat që rrotullohen në një studio, me shumë lojtarë të tjerë që bastojnë në të njëjtën slot.

Së fundi, mund të luani edhe bingo dhe llotari në seksionin e kazinosë live, në vend që të prisni lojën javore bingo të organizuar nga lotaria shtetërore. Me këtë, kazinoja live mbulon plotësisht çdo lojë të mundshme kazinoje, në mënyrë që çdo lojtar të mund të kënaqet duke luajtur atë që i pëlqen më shumë.

Lojërat e disponueshme

Udhëzues i drejtpërdrejtë i kazinosë hap pas hapi

Nëse i keni lexuar të gjitha avantazhet që përmendëm dhe keni vendosur të luani kazino live, këtu është një udhëzues hap pas hapi për ju.

  • Gjetja e kazinosë së duhur live – ky është hapi më i rëndësishëm. Pra, përpara se të filloni të luani, do t’ju duhet të zgjidhni kazinonë më të mirë online për ju. Më poshtë mund të kontrolloni kazinotë që rekomandojmë për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta, por gjithashtu mund të lexoni seksionin tonë të komenteve dhe ndoshta të gjeni një kazino tjetër që i përshtatet nevojave tuaja.
  • Krijoni një llogari – pasi të keni vendosur se cila kazino live është më e mira për ju, duhet të krijoni një llogari. Tani, disa kazino kanë një regjistrim me një klikim, dhe të tjerat kanë procesin e plotë të regjistrimit. Sido që të jetë, në një moment do t’ju duhet të jepni të gjithë informacionin tuaj nëse dëshironi të përdorni përfitimet e bonusit dhe të jeni në gjendje të tërhiqni fitimet tuaja.
  • Zgjidhni një lojë – lojërat më të luajtura në kazino live janë me siguri blackjack, ruletë dhe poker. Nëse keni një të preferuar, thjesht shkoni në seksionin e drejtpërdrejtë dhe zgjidhni atë që dëshironi. Përveç këtyre tre lojërave, kazinotë live që ju rekomandojmë ofrojnë lojëra baccarat live kazino dhe disa lojëra të tjera speciale që mund t’ju pëlqejnë.
  • Loja fillon – pasi të keni zgjedhur lojën që dëshironi të luani, do të hapet një dritare e re ku mund të shihni se çfarë po ndodh aktualisht. Ju mund të shihni tregtarin e drejtpërdrejtë duke luajtur tashmë me lojtarë të tjerë përpara se të uleni në tavolinë. Ju do të uleni përballë një tregtari profesionist ose krupier të drejtpërdrejtë dhe ndoshta do të bisedoni me të dhe do të keni mundësinë të bëni pyetje gjatë seancës.
  • Njihuni me lojën – Nëse nuk jeni aq të rehatshëm duke luajtur menjëherë, mund të uleni lehtësisht disa raunde dhe thjesht të vëzhgoni lojtarët e tjerë. Gjithashtu ju lejon të eksploroni ekranin e drejtpërdrejtë dhe veçoritë që lidhen me të.
  • Vendosni çipat tuaja – kur të keni eksploruar të gjitha opsionet që ofron loja, mund të filloni të vini bast. Vendosni se sa doni të vini bast dhe vendosni çipat tuaja në tryezë.
  • Fito/Humb – lojërat zakonisht zhvillohen pa probleme, pa vonesa, përveç nëse ndonjë lojtari merr më shumë kohë për të vendosur se çfarë të bëjë më pas. Në çdo rast, mund të ketë dy mënyra: ose humbni ose fitoni. Pavarësisht nëse humbni ose fitoni, bilanci juaj do të përditësohet menjëherë.
  • Luaj sa të duash – e mira është se nuk je i detyruar të vazhdosh të luash në të njëjtën tryezë nëse nuk të pëlqen. ju mund të luani vetëm një raund dhe më pas të hidheni në një tryezë tjetër ose në një lojë tjetër. Gjithçka varet nga ju.
Udhëzues i drejtpërdrejtë i kazinosë hap pas hapi

Këshilla për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Realisht, nuk ka këshilla specifike që vlejnë për lojërat e kazinosë live, por në përgjithësi, para se të filloni të luani me paratë tuaja, është mirë të njiheni me rregullat e lojës që dëshironi të luani.

Përveç kësaj, edhe pse askush nuk mund t’ju shohë në kazino live, ju ende nuk mund ta humbni kohën e tyre me pyetje rreth asaj që po ndodh tani. Loja është drejtpërdrejt kështu që as lojtarët dhe as tregtari nuk mund të presin gjysmë ore për lëvizjen tuaj. Pra, zbuloni se çfarë mund të bëni dhe çfarë nuk mund të bëni përpara se të filloni të luani. Në këtë mënyrë, ju do të plotësoni të gjitha parakushtet për një lojë që do t’ju sjellë kënaqësi dhe fitime.

Kazinotë e rekomanduara

Megjithëse ka shumë kazino online në ditët e sotme, dhe shumica e tyre ofrojnë lojëra kazino live, ne ju rekomandojmë tre të mëposhtmet:

Kazino Betwinner – përzgjedhje e madhe e lojërave të kazinosë live me cilësi të shkëlqyeshme. Ndiqni LINKUN për të marrë kodin e bonusit të kazinosë Betwinner

Kazino 22Bet – një përzgjedhje e madhe, me lojëra të disponueshme në disa gjuhë të tjera, përveç anglishtes

Kazino 1xBet – Përsëri, transmetim me cilësi të përsosur, përzgjedhje e mahnitshme e lojërave duke përfshirë ruletin dhe blackjack në gjuhë të tjera.