Habanero Systems është një kompani globale që zhvillon softuer për industrinë e iGaming dhe është një lider tregu në sektorët B2B dhe B2C. Habanero është një ofrues i ri por shumë i suksesshëm softuerësh me zyra në Kiev, Manila, Sofje dhe Johanesburg. Kompania është themeluar në vitin 2012, duke u fokusuar në tregjet aziatike. Pasi arriti sukses të jashtëzakonshëm në Azi, duke u bërë një nga TOP 4 ofruesit më të mirë për tregjet aziatike, kompania vendosi të zgjerohet në tregun perëndimor.

Për të ofruar lojëra në tregun evropian, ata morën licenca të rëndësishme, duke dëshmuar se ofruesi është i sigurt dhe i besueshëm. Habanero Systems Limited është i licencuar dhe i rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, me numër licence MGA/B2B/643/2018. Habanero është gjithashtu i licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Rumanisë – ONJN, licenca Nr.2111/29.09.2020. Me këtë, lojërat e tyre dhe RNG janë të certifikuara për 16 tregje.

Për të gjitha lojërat në tregun evropian, ata më shumë licencë të rëndësishme, duke dëshmuar se ofruesi është i sigurt dhe i besueshëm. Habanero Systems Limited është i licensuar dhe i rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, me numër licence MGA/B2B/643/2018. Habanero është gjithashtu i licensuar nga Autoriteti i Lojërave të Rumanisë – ONJN, licenca Nr.2111/29.09.2020. Me këtë, lojërat e tire dhe RNG janë certifikuar për 16 tregje.

Habanero u nominua për Malta Gaming Awards 2018, i cili zhvillohet në SiGMA në Maltë. Për më tepër, zhvilluesi u nominua në produktin më të mirë të kazinosë për Koi Gate në Global Gaming Awards London 2018. Më vonë, në vitin 2020, Habanero mori pjesë në ICE 2020 London, duke shfaqur lojërat dhe teknologjitë e tij më të reja.

Koi Gate - Habanero

Portofoli i Lojërave Habanero

Pa dyshim, Habanero është një nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike në të gjithë industrinë e lojërave të fatit online. Ato ofrojnë rreth 150 lojëra, si dhe qindra veçori bonus dhe jackpote, për miliona lojtarë në mbarë botën. Edhe pse shumica e klientëve të tyre janë nga Azia, kompania është e suksesshme edhe në kontinente të tjera.

Lojërat Habanero Systems mund të luhen në çdo platformë lojrash online sepse kompania i krijon ato me teknologjinë më të fundit HTML5 dhe jo me Adobe Flash. Marrja e kësaj qasjeje ofron gjithashtu shumë përfitime, të tilla si aftësia për të lëshuar rregullisht lojëra të reja për lojëra celulare dhe desktop.

Ofruesi i softuerit të lojërave ofron një sërë slot-makinash, lojëra tavoline dhe një platformë lojrash për online kazino . Çdo muaj, zhvilluesi shton produkte të reja me cilësi të lartë me veçori të përditësuara në portofolin e tij. Animacioni i gjallë dhe realist, simbolet e shumta të bonusit dhe privilegjet e bonusit i dallojnë lojërat e Habanero. Softueri i lojërave të Habanero-s plotëson nevojat e secilit lojtar, duke i lejuar operatorët të tërheqin më shumë lojtarë në burimet e tyre në internet.

Lojëra me slot

Habanero është i mirënjohur për lojërat e tij slot me cilësi të lartë, të cilat përmbajnë pamje mbresëlënëse, grafika të shkëlqyera dhe një mori karakteristikash bonus intriguese që kur aktivizohen me siguri mund t’ju ndihmojnë të arrini disa pagesa të mëdha. Për shkak se këto lojëra slot janë ndërtuar me teknologjinë më të fundit HTML5, ato mund të luhen në një sërë pajisjesh, duke përfshirë pajisjet celulare, dhe ofrojnë një përvojë po aq emocionuese të lojërave celulare dhe online.

Kur bëhet fjalë për lojërat slots të Habanero Systems, loja është fokusi kryesor. Kompania po përpiqet vazhdimisht të përfshijë veçori më emocionuese në lojërat e tyre. Kjo përfshin tema dhe ide të reja, të gjitha të paketuara mjeshtërisht për të ofruar një përvojë vërtet zhytëse të lojrave, pavarësisht se në cilën pajisje zgjidhni të luani lojërat e tyre.

Për momentin, Habanero ka gjithsej 122 lojëra slot, të synuara për të përmbushur nevojat e një audiencë të caktuar. Disa nga lojërat slots të tyre më të njohura janë Egyptian Dreams Deluxe, Loony Blox, Cake Valley, Lucky Fortune Cat, Koi Gate.

Kur bëhet fjalë për lojëra slots Habanero, ata që i shijojnë nuk do të zhgënjehen.

Habanero slot games

Lojëra Progresive Jackpot slots

Slotet e jackpotit progresiv janë vendi ku Habanero shkëlqen me të vërtetë. Habanero Systems ka krijuar mbi një duzinë lojëra slots me jackpot progresive. Shumica e tyre kanë shkaktuar rastësisht çmime jackpot, që do të thotë se nuk duhet të hyni në një raund bonus për t’i aktivizuar ato. Në vend të kësaj, fitimi mund të ndodhë në çdo rrotullim të rastësishëm, pavarësisht nëse fitoni apo humbni.

Një nga produktet më të suksesshme të markës, Koi Gate, ka një çmim jackpot dhe një kthim mahnitës 98% te lojtari. Magic Oak është një lojë e bukur me temë fantazie me një plan urbanistik 44 dhe 20 linja pagese që gjithashtu ka një çmim të parë progresiv. Fire Rooster, një nga lojërat slots më të njohura aziatike të Habanero, ka dy jackpot progresive: Mini dhe Grand. Dragon Throne ka gjithashtu një jackpot progresiv, si dhe grafikë fantastike dhe një temë Game of Thrones.

Xhekpotet progresive të ofruara nga Habanero nuk janë aspak afër mega çmimeve të ofruara nga Mega Moolah dhe të tjerët, por megjithatë ato vlerësohen shumë.

Lojëra tavoline dhe video poker

Përveç lojërave elektronike emocionuese me video, online kazinotë të fuqizuara nga Habanero ofrojnë lojëra të tjera të zhvilluara nga kompania. Këto përfshijnë lojëra të ndryshme tavoline dhe video-poker, të gjitha të krijuara duke përdorur standardet më të fundit të industrisë për të ofruar një përvojë vërtet zhytëse të online lojërave .

Aktualisht, Habanero ka 13 lojëra tavoline, duke përfshirë Ruletën; Variantet Blackjack (American Blackjack, Double Exposure Blackjack dhe Blackjack 3 Hand); Baccarat klasik dhe variante të tilla si Baccarat Zero Commission dhe Dragon Tiger; disa lojëra pokeri si Three Card Poker Deluxe, Three Card Poker, Caribbean Hold’em dhe Caribbean Stud; Sic Bo dhe Lufta.

Habanero Table games

Për të plotësuar të gjithë portofolin, Habanero krijoi lojëra video pokeri, gjithsej 10 në këtë pikë. Ata kanë variantet e zakonshme si Jacks or Better, Aces & Eights, Bonus Deuces, All American, Joker Poker, Deuces Wild, Double Bonus etj.

Variantet e video pokerit nuk janë të ndryshme nga ato që mund të gjeni me ofruesit e tjerë të video pokerit. Megjithatë, ato duken më bukur dhe më moderne se shumica e titujve në këtë zhanër. Grafikat, megjithëse shpesh të thjeshta, e bëjnë mirë punën e tyre dhe sigurojnë që lojtarët të mos shpërqendrohen nga detajet kur ndjekin fitoret.